7. Dönem Toplu sözleşme görüşmelerine sayılı günler kala Türk Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanı Sadık Anşin taleplerini açıkladı.

2024 yılı için emekli maaşlarında yüzde 100,2 oranında artış istediklerini belirten Anşin, 2025 yılı için memur ve emekli maaşlarına refah payı ile birlikte yüzde 58,4 artış talep ettiklerine vurgu yaptı. “403 Talep İle Toplu Pazarlık Masasına Oturacağız.” Anşin açıklamanın devamında şunları kaydetti:

“ Türkiye Kamu-Sen olarak 2012’den beri bu toplu sözleşme düzeninin değişmesi gerektiğini ifade ediyoruz. İtirazlarımızı rezerv tutmak kaydıyla 32 yıllık tecrübemiz, kamu çalışanlarımızdan elde ettiğimiz veriler ve uzman ekibimizin titiz ve hummalı çalışmaları sonucunda 2024 ve 2025 yıllarına ilişkin olarak yapılacak 7. Dönem Toplu Sözleşme masasına taşıyacağımız konuları ve talepleri tespit etmiş bulunuyoruz. Buna göre, gerçekleştirdiğimiz teknik çalışmalar neticesinde ağırlığı personel rejimi ile mali ve sosyal haklarda olmak üzere 5 bölümde, 40 konu, 30 alt başlık altında ele aldığımız talep ile toplu pazarlık masasına oturacağız.”

Editör: MD MEDYA GROUP_