Karlıova’da 2021 yılında yaşanan olayın ardından kan davası güden taraf, taziye çıkışı husumetlilerinin olduğu araca ateş açtılar. Silahlı saldırıda, ağır yaralanan Ağa Obuz tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak yaşamını yitirdi. Elinden vurulan kız ise taburcu oldu.

Edinilen bilgiye göre; 2021 yılında Yiğitler köyüne bağlı Çatak mezrasında iki aile arasında yaşanan ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan kavganın ardından kan davası güden taraf, husumetli oldukları aile bireylerinden birini takibi aldılar. Kültür Mahallesi’ndeki taziyeden çıkış yapan ve husumetlilerinin de olduğu araca çevre yolu Kültür Mahallesi kavşağındaki ışıklarda ateş açtılar.

Silahlı saldırıda araçta bulunan Ağa Obuz (46) ve kızı H.Obuz kurşunların hedefi oldular. Hedef olan kişi ise yara almadan kurtuldu. Yaralı halde ambulansla Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılan baba Ağa Obuz yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak yaşamını yitirdi. Elinden yaralanan kızının ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

BABASININ TAZİYESİNE GELMİŞTİ

Ağa Obuz’un, vefat eden babasının taziyesi için İstanbul’dan Bingöl’e geldiği ve kızıyla birlikte mezar ziyaretine giderken, takip edilen yakınlarının da araca bindiği, Obuz ailesinin olayla ilgilerinin bulunmadığı, saldırıdaki hedefin araçtaki yakınlarının olduğu belirtildi. Babasının taziyesi için Bingöl’e gelen ve vurulan Obuz, Bingöl merkezde babasının yanına defin edildiği.

Olayın daha da büyümemesi için güvenlik güçleri Karlıova ilçesinde geniş çaplı önlem aldı. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_