BİŞHAK’tan Şehitler Haftası Anması BİŞHAK’tan Şehitler Haftası Anması

Genç Kaymakamlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle Şehit Aileleri, Yakınları ve Kahraman Gazilerimiz Onuruna iftar programı düzenlendi.

Şehit Polis Hakan AKDERE Kültür Merkezinde gerçekleştirilen iftar programına Kaymakam Muhammet Güzel, Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, daire amirleri ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, okunan akşam ezanıyla birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi.

Yemekten sonra Şehit Yakınları ve Gazilere hitaben bir konuşma yapan Kaymakam Muhammet Güzel, “Bugün burada aziz şehitlerimizin kıymetli emanetleri ve gazilerimizle birlikteyiz. Şehit ailelerimiz bizlere şehitlerimizin aziz birer emaneti ve başımızın tacı, gazilerimiz de onurumuzdur. Şehitlerimizin emaneti olan sizlere ve gazilerimize sahip çıkabilmek bizim için en kutsal görevdir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehit yakınları ve gazilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunlarının giderilmesi konusunda yapılan çalışmalara her türlü katkı ve desteği vermeye devam edip her zaman yanınızda olacağız. Unutulmamalıdır ki, devletimizin şehit yakınları ve gazilerimize sağladığı imkânlar sadece birer vefa göstergesidir. Bugün ülkemizde birlik, beraberlik ve kardeşçe huzur ve barış içinde yaşıyorsak, bunu cesaret ve sadakatle canını ortaya koyan kahramanlarımıza borçlu olduğumuzu biliyoruz. Aziz Şehitlerimizi rahmetle, minnetle, hürmetle yâd ediyor, şehitlerimizin saygıdeğer ailelerine, gazilikle şereflenen tüm kardeşlerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum .” dedi.

Kaymakam GüzeL, yemeğin ardından şehit ve gazi çocukları ile yakından ilgilenerek, yemeğe katılan gaziler ve şehit aileleri ile bir süre sohbet etti.

İftar programı, İlçe Müftüsü Yahya Aktaş’ın okuduğu duayla sona erdi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_