Başkan Baran açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Ülkemizde huzur ve güven ortamının korunmasında en büyük güvencemiz olan, üstün bir görev anlayışı ile mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan, Türk Polis Teşkilatımızın 178’inci kuruluş yıldönümünü ve 10 Nisan Polis Haftasını en içten duygularımla kutluyorum.

Emniyet Teşkilatımız, terörle ve örgütlü suçlarla mücadele başta olmak üzere, ülkemizin dört bir yanında güvenlik ve huzurun korunmasında önemli görevler üstlenmekte, gece-gündüz büyük fedakârlık, cesaret ve kahramanlıkla çalışmaktadır.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” ifadesini şiar edinerek hakka, hukuka, vicdana ve ahlaka uygun şekilde, milletimizin can ve mal güvenliğinin sağlanması için kendi canını ortaya koymaktadır.

Bu duygularla; görevleri başında Şehit olan kahraman polislerimizi rahmet ve minnetle anarak ailelerine başsağlığı diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Vatandaşımızın daha güvenli, daha huzurlu ve adaletli bir ortamda özgürce yaşaması için gecesini gündüzüne katarak mesleğini icra eden değerli Emniyet Mensuplarımızı sevgiyle selamlıyor; çalışmalarında başarılar diliyorum.” (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_