Başrollerinde Uğur Güneş ile Dilin Döğer’in oynadığı Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi  TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. İzleyiciler, Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi bölüm fragmanı için nefesini tutarak beklemeye başladı.

Dizi Oyuncuları

Kudüs’ü kurtaran Eyyübiler devletinin hükümdarı Selahaddin Eyyubi'nin hikayesinin ele alındığı dizinin oyuncu kadrosunda, Uğur Güneş, Dilin Döğer, Mehmet Ali Nuroğlu, Kaan Çakır, Erdinç Gülener, Tuvana Türkay, Ekin Türkmen, Gökçe Akyıldız, Sezgin Erdemir, Ece Özdikici, Seda Yıldız yer alıyor. 

UĞUR GÜNEŞ KİMDİR? (SELAHADDİN EYYUBİ)

Uğur Güneş, son olarak Al Sancak dizisinde yer aldıktan sonra, bu kez Selahaddin Eyyubi dizisinde başrol olarak karşımıza çıkıyor. Güneş, dizide Selahaddin Eyyubi karakterine hayat verecek.

10 Kasım 1987 Ankara doğumlu olan Uğur Güneş, 181 cm boyunda ve 75 kg ağırlığındadır. Daha önce Diriliş Ertuğrul, Seddülbahir 32 Saat, İsimsizler, Bir Zamanlar Çukurova ve Kanunsuz Topraklar dizilerinde başrol olarak yer alan Güneş, bu dizilerde gösterdiği başarılı performansla büyük beğeni topladı. Uğur Güneş'in Selahaddin Eyyubi dizisinde yer alması, diziyi daha da merak uyandıran bir gelişme oldu. Güneş'in, Selahaddin Eyyubi karakterine nasıl hayat vereceği şimdiden merak konusu.

DİLİN DÖĞER KİMDİR? (SÜREYYA)

Son olarak O Kız dizisinde Zeynep karakterine hayat veren Dilin Döğer, başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekti.

22 Şubat 1995 Diyarbakır doğumlu olan Döğer, 2023 yılı itibarıyla 28 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bölümü'nden mezun olan oyuncu, mezuniyetinin ardından oyunculuk dersleri almaya başladı.167 cm boyunda ve 55 kg ağırlığında olan Döğer, daha önce Ex Aşkım ve O Kız dizilerinde rol aldı.O Kız dizisinde Zeynep karakteriyle izleyicilerden büyük beğeni toplayan Döğer, oyunculuk kariyerine yeni bir soluk getirdi.

BUSE VAROL KİMDİR?  (ZÜMRÜT)

Buse Varol, 25 Mart 1990'da Manisa'da doğdu. 2023 yılı itibarıyla 33 yaşında olan güzel oyuncu, 2012 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasının ardından bir süre daha modellik yaptıktan sonra oyunculuğa yöneldi. 2012 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında 3. olan Buse Varol, yarışmanın ardından bir süre daha modellik yaptı. 2015 yılında "Tozlu Yollar" dizisinde "Şerife" karakterine hayat vererek oyunculuk kariyerine başladı. Ardından "Arka Sokaklar" dizisinde "Yasemin" karakterini canlandırdı. 2018 yılında şarkıcı/oyuncu Alişan ile evlenen Buse Varol, 2019 yılında Eliz adını verdikleri bir kız çocuğu dünyaya getirdi. 2022 yılında ise çiftin Burak adını verdikleri bir oğlu oldu. Buse Varol, son olarak "Dostlar Mahallesi" dizisinde "Nazlı" karakterine hayat verdi. Ayrıca "Payitaht Abdulhamid" ve "Arka Sokaklar" dizilerinde de rol aldı. Buse Varol, başarılı oyunculuğu ve mutlu aile hayatı var.

ERDİNÇ GÜLENER KİMDİR? (ÖMER MELLA)

Erdinç Gülener, 26 Ocak 1971'de İzmit'te doğdu. 2023 yılı itibarıyla 52 yaşında olan oyuncu, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Gülener, 1993 yılından bu yana tiyatro, dizi ve filmlerde rol alıyor. Başarılı oyuncu, son olarak "Alparslan Büyük Selçuklu" dizisinde "Çağrı Bey" karakterini canlandırdı. Ayrıca "Kırmızı Oda", "Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz", "Çukur" gibi yapımlarda da rol aldı. 2021 yılında oyuncu Deniz Uğur ile evlenen Gülener, mutlu bir aile hayatı sürdürüyor.

EKİN TÜRKMEN KİMDİR? (MELİKE HATUN)

Ekin Türkmen: Selahaddin Eyyubi'nin Melike Hatun'u. Ekin Türkmen, 22 Ağustos 1984'te İzmir'de doğdu. 2023 yılı itibarıyla 39 yaşında olan oyuncu, Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Türkmen, 2002 yılında "Ekmek Teknesi" dizisiyle oyunculuk kariyerine başladı. Ardından "Anadolu Kartalları", "Adanalı", "Ramo" gibi yapımlarda rol aldı. Türkmen, son olarak "Selahaddin Eyyubi" dizisinde "Melike Hatun" karakterini canlandıracak. Melike Hatun, Selahaddin Eyyubi'nin eşi ve Kudüs'ün savunucusu olarak biliniyor. Türkmen, güçlü oyunculuk performansı ve güzelliğiyle dikkat çeken bir isim.

GÖKÇE AKYILDIZ KİMDİR? (SOFYA)

Gökçe Akyıldız: Selahaddin Eyyubi'nin Sara'sı Gökçe Akyıldız, 30 Ekim 1992'de İstanbul'da doğdu. 2023 yılı itibarıyla 31 yaşında olan oyuncu, ilk olarak 2002 yılında "Bir Tutam Baharat" filminde rol aldı. Akyıldız, 2011 yılında "Hayat Devam Ediyor" dizisiyle oyunculuk kariyerinde önemli bir çıkış yakaladı. Dizideki "Zeynep" karakteriyle büyük beğeni toplayan Akyıldız, ardından "Kötü Yol", "Bizim Okul" gibi dizilerde rol aldı.  Akyıldız, son olarak "Selahaddin Eyyubi" dizisinde "Sara" karakterini canlandıracak. Sara, Selahaddin Eyyubi'nin kız kardeşi ve Kudüs'ün savunucularından biri olarak biliniyor. Akyıldız, başarılı oyunculuğu ve güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekecek.

DOĞAN BAYRAKTAR KİMDİR? (AHMET)

Doğan Bayraktar, 24 Nisan 1995'te İstanbul'da doğdu. Nişantaşı Üniversitesi Sivil Havacılık Bölümünde eğitim görürken Erkan Özmar'ın düzenlediği Best Of Model Türkey yarışmasında derece aldı. Doğan Bayraktar, 2017 yılında Savaşçı dizisiyle oyunculuk kariyerine başladı. Ardından Börü 2039 ve Gülümse Kaderine dizilerinde rol aldı. Bayraktar, oyunculuk kariyerindeki yükselişini sürdürmeye devam ediyor.

Doğalgaz Kombileri Tarih Olacak! Anlaşma İmzalandı Doğalgaz Kombileri Tarih Olacak! Anlaşma İmzalandı

MEHMET ALİ NUROĞLU KİMDİR? (NUREDDİN ZENGİ)

Mehmet Ali Nuroğlu, 7 Eylül 1979'da İstanbul'da doğdu. 2023 yılı itibarıyla 44 yaşında olan oyuncu, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Nuroğlu, 2002 yılında "Kınalı Kar" dizisiyle oyunculuk kariyerine başladı. Ardından "Güvercin", "Sen Anlat Karadeniz", "Güzel Köylü" gibi dizilerde rol aldı. Nuroğlu karizmatik görünümüyle dikkat çekiyor.

ZEYNEP KUMRAL KİMDİR? (FATMA)

Zeynep Kumral, 9 Nisan 1975'te İzmir'de doğdu. 2023 yılı itibarıyla 48 yaşında olan oyuncu, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Kumral, 1996 yılında "Gecenin Öteki Yüzü" dizisiyle oyunculuk kariyerine başladı. Ardından "Doğduğun Ev Kaderindir", "Çukur", "Avlu" gibi dizilerde rol aldı. Kumral, başarılı oyunculuk performansı ve güzelliğiyle dikkat çekiyor.

TUVANA TÜRKAY KİMDİR? (VİCTORİA)

Tuvana Türkay, 3 Ekim 1990'da İstanbul'da doğdu. Aslen Bulgar göçmenidir. 2023 yılı itibarıyla 33 yaşında olan oyuncu, Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Türkay, 2009 yılında "Ayrılık" dizisiyle oyunculuk kariyerine başladı. Ardından "Çember", "Yasak Elma", "Yer Gök Aşk" gibi yapımlarda rol aldı.

Dizide "Victoria" karakterini canlandıracak.Victoria, Selahaddin Eyyubi'nin karşı karşıya geldiği güçlü bir kadın karakterdir. Zeki ve hırslı bir kadın olan Victoria, Kudüs'ün yönetimini ele geçirmek için Selahaddin Eyyubi ile mücadele edecektir.

Editör: MD MEDYA GROUP_