Her dönem farklı okullarda öğrencilerle karne törenine katılan Kaymakam Gilan, Bu dönemde kurum müdürleriyle birlikte Kargapazar ilk ve ortaokulunda öğrencilerle bir araya geldi.

Sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıtan Kaymakam Gilan, karne alan öğrencileri tebrik etti. Öğrencilerin meslek seçimine dikkat çekmek için kurum müdürleri de öğrencilerle bir araya gelerek karne dağıtım törenine katılarak öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Öğrencilere yarıyıl tatilini hem dinlenerek hem de kitap okuyarak geçirmelerini öneren Kaymakam Gilan, “Hepiniz birer cevhersiniz. Önemli olan kendinize bir hedef belirlemek ve içinizde yatan o cevheri meydana çıkarmak için gayret etmelisiniz. Hayatın tüm alanında hangi işi yaparsanız yapın, okullarda aldığınız eğitim karşınıza çıkacaktır. Ben sizlerin ilerde çok başarılı olacağınıza inanıyorum’’ ifadelerine yer verdi.  Ardından öğrencilerle fotoğraf çekinen Kaymakam Gilan, öğrencilere öğretim hayatlarında başarı dileklerinde bulundu.

Düzenlenen karne dağıtım törenine İlçe Kaymakamı Tufan Bağır Gilan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yıldız, kurum müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve veliler katıldı.

Editör: MD MEDYA GROUP_