Saadet Partisi Bingöl İl Başkanlığı tarafından vefatının 11. Sene-i devriyesinde Merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ı Anmak ve Anlamak üzere bir dizi programlar gerçekleştirildi

Programlar hakkında basın açıklaması yapan Saadet Partisi Bingöl İl başkanı M. Fatih Tiryaki;

‘’Partimiz tarafından her yıl farklı bir temayla yapılan, Rahmetli Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Hocamızı anmak ve anlamak programları neticesinde, bu yılda Şubat Ay’ının son haftasında ilimizde bir dizi çalışmalar gerçekleştirdik.

Bu yıl Hocamızı ‘’Adil Devlet ve İnsanca Yaşam’’ temasıyla andık.

25 Şubat Cuma günü Genel Başkan Yardımcımız ve parti sözcümüz Birol Aydın ve Gik üyemiz Muammer Bilgiç başkanlarımızın katılımıyla; İlimizde bulunan Sivil toplum kuruluşları ve Sendika ziyaretleri gerçekleştirdik. Kesk ve Memur Sen ziyaretlerinin ardından, teşkilat mensuplarımızla bir araya gelindi ve Rahmetli Erbakan Hocamızın bize miras bıraktığı ‘’Yaşanabilir bir Türkiye’’ ‘’Yeniden büyük Türkiye’’ ve ‘’Yeni bir Dünya’’ idealinin;  ’’Yaşanabilir bir Bingöl’’ ile nasıl mümkün olabileceğini konuştuk.

26-27 Şubat tarihlerinde, İlimizin farklı noktalarında Erbakan Hocamızın hayatının anlatıldığı Milli Gazete özel sayısını halkımızla buluşturduk.

28 Şubat tarihinde İlimiz Ulu camiin de öğle namazını müteakip Rahmetli Hocamız için Mevlid-i Şerif Programı düzenledik. 28 Şubat darbe sürecinde Hocamızı yalnız bırakmayan insanımızın, programımızda da bizleri yalnız bırakmaması, bizleri ayrıyeten mutlu etmiştir. Katılan herkese teşekkür ederiz.

Bu programlar kapsamında, İlimizin Erbakan Hocamıza ve onun ideallerine büyük ölçüde destek verdiğine bir daha şahit olduk.

Özellikle bugünlerde 28 Şubat darbesinin karşısında olduğunu ifade edip, o darbenin gerçekleşmesi ile hayat bulan kesimlerin,28 Şubat darbesi ile alakalı basın açıklamaları yapmaları ve bu açıklamalarda Rahmetli Erbakan Hocamızın ismini dahi zikretmemeleri de kabul edilir bir durum değildir.

Hususla alakalı Erbakan Hocamızı anmanın yeterli olmayacağı, Hocamızı anmanın, onu anlamakla anlam bulacağının herkes tarafından iyi bilinmesini isteriz. Zira ’’Yanlışın en tehlikelisi doğruya en yakın olandır’’. Doğruyla yanlışı karıştırmamak ve Hocamızın mirasına sahip çıkmak için

1-Hocamızın vefat edinceye kadar Saadet Partisi Genel başkanı olduğunun,

2-Saadet Partisinden başka bir Partide bende Milli görüşçüyüm denmesinin Hocamızın tabiriyle’’ Palyaçoya benzemek’’ olduğunun,

3-Hocamıza ve onun benimsediği değerlere sahip çıkmanın ancak Millî Görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi ile mümkün olunabileceğinin bilinmesi gerekir. Bu bağlamda Rahmetli Necmeddin Erbakan Hocamızın vefatının sene-i devriyesinde hocamıza rahmet diler, tüm Bingöllü hemşerilerimizi Hocamızın ideallerini uygulamak için birlikte çalışmaya Partimize davet ederiz.”