Sanal Dolandırıcıların Yeni Hedefi Emekliler Sanal Dolandırıcıların Yeni Hedefi Emekliler

Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) Genel Merkezi tarafından Filistin’e yardım kampanyası düzenlendi. Hak-İş Konfederasyonu Bingöl İl Başkanlığı ile Hizmet İş Sendikası Bingöl Şube Başkanlığı da Filistin’e yapılan yardım kampanyasına destek verdi. Konu ile ilgili Hak-İş Konfederasyonu Bingöl İl Başkanlığı ve Hizmet İş Sendikası Bingöl Şube Başkanlığı’nda bir araya gelen HAK-İş’e bağlı Sendika Temsilcileri, yardım kampanyasına destek açıklaması yaptılar. Filistin ve Gazze’de Siyonist İsrail tarafından bir insanlık suçu işlendiğini belirten Hak-İş Konfederasyonu Bingöl İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Bingöl Şube Başkanı Abdulmecit Akdemir,  masum insanların büyük bir vahşetle karşı karşıya kaldığını ifade ederek, “HAK-İŞ olarak, günlerdir aç-susuz bırakılan, ilaç ve her türlü insani yardımdan mahrum bırakılan Gazzelilere ulaştırılmak üzere üyelerimizin katılımına yönelik bir yardım kampanyası başlatma kararı aldık. ‘Filistin için Haydi HAK-İŞ, Filistin’in Yaralarını Birlikte Saralım, Sen de Bağış Yap, Filistin’e Yardım Elini Uzat’ diyoruz” diye konuştu.

FİLİSTİN HALKININ DİRENİŞİNİN YANINDAYIZ

Siyonist Terör Devleti İsrail’in uluslararası hukuku hiçe sayarak, sistematik bir şekilde tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de soykırım yaptığını belirten Hak-İş Konfederasyonu Bingöl İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Bingöl Şube Başkanı Akdemir,  şu değerlendirmelerde bulundu: “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Filistin’de, özelliklede Gazze’de yaşanan katliamı en güçlü şekilde kınıyoruz. Terör devleti İsrail’in yıllardır süregelen işgal politikasına karşı dost ve kardeş Filistin halkının haklı direnişinin daima yanında olduğumuzu ve yanında olmaya devam edeceğini bir kez daha güçlü bir şekilde ifade ediyoruz. İşgalci İsrail devleti, ‘tam abluka’ kararıyla, Gazze’yi Dünya’nın en büyük açık hava hapishanesi haline getirmiştir. Elektrik, su, gıda, ilaç, yakıt gibi temel insani ihtiyaçların Gazze’ye girişini engelleyen terör devleti İsrail, internet hatlarını da keserek Gazze’nin dünya ile bağlantılarını da koparmaktadır. HAK-İŞ olarak, hiçbir kutsalı ve ahlakı olmayan, çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden soykırım yapan terörist İsrail devletini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Saldırılarda şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

İSRAİL BİR TERÖR ŞEBEKESİDİR

HAK-İŞ olarak, Siyonist İsrail’in Filistin halkına yönelik artık sistematik hale gelen bu saldırılarını sadece izlemekle yetinen uluslararası toplumu kınadıklarını kaydeden Akdemir, “İşgalci İsrail’den uluslararası hukuk önünde bu terör eylemlerinin hesabının en ağır şekilde sorulmasını istiyoruz. BM başta olmak üzere, uluslararası kuruluşları, İslam İşbirliği Teşkilatını, bölge ülkelerini ve insan hakları kuruluşlarını, siyonist terör devletinin İsrail’in sözde Başbakanı Netenyahu başta olmak üzere bütün yöneticilerinin uluslararası savaş suçluları mahkemesinde yargılanması için harekete geçmeye, katliamları durdurmak için acilen İsrail’e her türlü müeyyidenin uygulanması için çaba göstermeye davet ediyoruz. HAK-İŞ olarak, günlerdir aç-susuz bırakılan, ilaç ve her türlü insani yardımdan mahrum bırakılan Gazzelilere ulaştırılmak üzere üyelerimizin katılımına yönelik bir yardım kampanyası başlatma kararı aldık. ‘Filistin için Haydi HAK-İŞ, Filistin’in Yaralarını Birlikte Saralım, Sen de Bağış Yap, Filistin’e Yardım Elini Uzat’ diyoruz. HAK-İŞ olarak, kampanyada toplanan yardımları Gazze’ye ulaştırmak için HAK-İŞ teşkilatımızı, Sendikalarımızı, şubelerimizi ve üyelerimizi yardım kampanyamıza etkin ve aktif olarak katılmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.  Akdemir, son olarak Filistin’e destek olmak isteyenler için hesap bilgilerini şu şekilde paylaştı: “HAK-İŞ Konfederasyonu Bağış Hesapları  Banka: ZİRAAT BANKASI AKAY ŞUBESİ  Alıcı: HAK İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU  Bağış (TL) Hesap No: 760-5994340-5012 IBAN: TR 6200 0100 0760 0599 4340 5012 Bağış (USD) Hesap No: 760-5994340-5014 IBAN: TR 0800 0100 0760 0599 4340 5014 Bağış (EURO) Hesap No: 760-5994340-5013 IBAN: TR 3500 0100 0760 0599 4340 5013” (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_