Deva, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti, Bingöl'de Cumhuriyet Hak Partisi (CHP) çatısı altına seçime girecek. 

Deva Partisi'nden aday adayı olan Fesih Zeki Mert ise “Milletime hizmet etmekte kararlıyım, bu yüzden de yoluma bağımsız bir kimlikle devam edeceğim” diyerek bağımsız aday olduğunu açıkladı.

KAMUOYUNA ‘BAĞIMSIZ İRADE ETRAFINDA BİRLEŞME' ÇAĞRISI

Bingöl İl Seçim Kurulu'na giderek bağımsız aday müracaatını yapan Mert, kamuoyuna “hizmetten yana birleşelim” çağrısında bulundu.

Bingöl'ün her yöresinin, her bölgesinin ortak adayı olmaya talip olduğunu ifade eden Fesih Zeki Mert; “İnsanlarımızın gelecek kaygılarını unutturacak projelerle ciddi bir kalkınma hamlesini başlatmak istediğimiz Bingöl'ümüzde kıymetli halkımızı, ortaya koymuş olduğumuz bağımsız irade etrafında kenetlenmeye davet ediyorum. Değişimi ve yeniliği hep birlikte hayata geçirebilir, değişmez olduğu öne sürülen tabuları hep birlikte yıkabiliriz. İnançla, güçlü irade ve sınırsız bir çabayla bunu başarabiliriz. Ben, kadirşinas halkımızın ferasetine ve bağımsızlık duygusuna güveniyor ve birlikte sandıklardan başarıyla çıkabileceğimize yürekten inanıyorum. Kararımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, aziz halkımızın desteğini bekliyorum.”

Editör: MD MEDYA GROUP_