Büyük Bingölspor futsal takımı, takımın maddi ve manevi desteğe ihtiyacı olduğunu bildirerek, bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Bingöl'ün spor branşları içeresinde en üst liginde mücadele eden TFF Futsal Süper Ligi temsilcimiz Büyük Bingölspor futsal takımı (salon futbolu) tüm olumsuzluklara rağmen şehrini ülke genelinde en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor.

Hedefleri ligde şampiyonluk olan takımımız beş maç sonunda aldığı dört galibiyet ile liderlik koltuğunun bir puan altında ikinci sırada bulunuyor ve bu sezon hedefleri Barcelona, Real Madrid gibi takımların olduğu UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligidir. Tamamı yerli, Bingöllü futbolculardan oluşan takımımız birçok alanda diğer takımlarla mukayese edilemeyecek kadar kötü şartlarda mücadelesine devam ediyor ama bu nereye kadar böyle sürecek gerçekten bilmiyoruz. Fiziksel ve taktiksel açıdan saha içerisinde herhangi bir problem yaşamayan takımımız diğer alanlarda (psikososyal, zihinsel, duygusal vb.) yaşadığı sorunlar nedeniyle rakiplerinden çok daha zor şartlar altında mücadele etmek zorunda kalıyor. Şimdiye kadar on yılı aşkındır bu platformda mücadele eden ve bir çok başarı elde eden takımımız gerekli şartlar ve imkanlar sağlandığında neleri başardığını tüm kamuoyununa göstermiştir. Rakiplerinin çoğunluğunun kurum takımı olması ve sponsorluk anlaşmaları ile lige devam etmeleri kendilerinin ise şahsi imkanlarla, bir kaç hatırı sayılır memleket sevdalısı ya da kurum amiri sayesinde bazen bir deplasmanı bile zor bir şekilde geriye bırakarak lige devam etmesi ve bu şartlar altında bunların başarılabilmesi gerçekten takdire değer bir durum.

İlimizin resmi kurumlarının ve önde gelen iş adamı, siyasilerin elini taşın altına ciddi manada koyması gerekiyor artık çünkü bu zorluklarla mücadele etmek bir yere kadar. Bizim rakiplerimizle eşit şartlarda mücadele etmek gibi bir talebimiz yok yeter ki biz rakiplerimizle saha içerisinde mücadele ederken saha dışında yaşadığımız olumsuzları bir nebzede olsa unutmak istiyoruz ve o zaman bu şehrin gençlerinin daha nicelerini başaracağını hep birlikte göreceksiniz. Kendimiz için değil şehrimiz için, çocuklarımız için geleceğimiz için yarınlarımız için istiyoruz, bu zorlu süreçte bizlere her anlamda destek olan bir elin parmağını geçmeyen kıymetli büyüklerimize teşekkürü borç bilir aynı zamanda bin bir türlü bahane ile başından def edenlere de başaracağımız gün kendine pay çıkaracakları zaman vereceğimiz cevapla hadlerini bildireceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_