Kıymeti giderek artan altının sahteciler tarafından emitasyonu üretilmeye başlanıldı. Gerçek altın ile sahte altın nasıl fark edilir? gerçek altın ile sahte altının arasında nasıl fark var? gerçek altın ile sahte altın arasından en önemli detay nedir?

Gerçek Altın, her zaman parlak ve sabit bir ışıltıya sahiptir. Sahte altın ise genellikle daha mat görünür ve farklı ışık koşullarında renk değiştirebilir. Ayrıca, gerçek altın daha yoğun bir yapıya sahipken sahte altın daha hafif olabilir. Bu gözlemler gerçek ve sahte altını ayırt etmede ilk adım olarak kullanılabilir.

Bu basit test, Altın takınızı avucunuzda birkaç dakika tutarak yapılır. Gerçek altın, ciltle temas ettiğinde herhangi bir renk değişikliğine neden olmaz. Ancak sahte altın, terle etkileşime girerek ciltte yeşilimsi veya mavimsi bir renk bırakabilir.

Sıvı fondöten ve pudra, Altın  takıları test etmek için kullanılabilir. Bu maddeleri cildinize sürdükten sonra, altın takınızı cilde bastırın. Eğer takınız siyah bir iz bırakıyorsa, bu genellikle altının gerçek olduğunu gösterir.

Altın takınızın yanına bir mıknatıs koyarak bu testi yapabilirsiniz. Gerçek altın manyetik olmadığı için mıknatıs tarafından çekilmez. Ancak bu test tek başına yeterli olmayabilir, çünkü bazı diğer metaller de manyetik değildir.

Altın, yoğun bir metal olduğu için suda batma eğilimindedir. Altın takınızı bir kap suya koyduğunuzda, eğer batıyorsa, bu genellikle gerçek altın olduğunu gösterir. Ancak bu test, altın kaplama gibi durumlarda yanıltıcı olabilir.

Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Ne Zaman? Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Ne Zaman?

Gerçek Altının ayarı, saflık derecesini gösterir. Örneğin, 24 ayar altın %100 saf altındır. Sahte altınlar ise genellikle daha düşük saflıkta bir metaldir ve bu ayarlarla karıştırılmamalıdır.

Sahte Altın kaplama zamanla aşınabilir ve altındaki değersiz metal ortaya çıkabilir. Gerçek altın ise aşınmaya daha dayanıklıdır ve parlaklığını uzun süre korur.

Gerçek altın, sahte altına göre daha yoğundur ve aynı boyuttaki bir parça, sahte bir altından daha ağırdır. Bu fark, altının saflığını belirlemek için kullanılabilir.

Editör: MD MEDYA GROUP_