Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çınar ilçesine bağlı kırsal mahallelerin 55 kilometresinde yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, ulaşımın daha güvenli ve konforlu hale gelmesi için yürüttüğü çalışmalarda kentin 17 ilçesinin kırsal bölgelerindeki grup mahalle yolları ve bağlantılarında alt temel, stabilize ve dolgu çalışmaları yapıyor.

Diyarbakır’da öğrenciler BESYO sınavlarına ücretsiz hazırlanacak Diyarbakır’da öğrenciler BESYO sınavlarına ücretsiz hazırlanacak

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’nca, Ortaşar-Yöndemli mahalle yolu 5,5 kilometre, Yıllarca-Yarımkaş-Bellitaş-Çakırtutmaz-Özyar grup yolu (süha-yol) 21,50 kilometre, Alabaş Mahalle içi yolları 3,5 kilometre, Gümüştaş-Subatan bağlantı yolunda 4,50 kilometre, Gümüştaş yayla yolunda 6,00 kilometre, Karasungur Mahallesi Tahir yayla yolunda 14 kilometre olmak üzere toplam 55 kilometrelik yolda alt temel ve stabilize çalışmaları sürüyor.

Öte yandan ekipler, Bağlar ilçesi Alatosun Mahallesi yayla yolunda 6 kilometrelik alanda altyapı çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: iha