MUŞ (İHA) – Muş’un Bulanık ilçesinde “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi kapsamında “Kültür Şenliği” düzenlendi.

Aküzüm sağlıkçılarla bayramlaştı Aküzüm sağlıkçılarla bayramlaştı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Mili Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol neticesinde hayata geçirilen "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi kapsamında Bulanık’ta "Kültür Şenliği" düzenlendi. Bulanık Stadyum’unda gerçekleştirilen şenlik, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra bir konuşma yapan Bulanık Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce Öğretmeni ve Bulanık ÇEDES Koordinatörü Mücahit Akarsu, “Kısa adıyla ÇEDES diye anılan projemiz ilk olarak geçtiğimiz sene 12 pilot ilde uygulanmıştır. Öğrencilerimizin milli, manevi, insani ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren fertler olmalarına, kültüre meraklı ve duyarlı, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetiştirmelerine katkı sağlamıştır. Bu sene tüm Türkiye genelinde olmak üzere ilçemizde de 80 okulda hayata geçirilmiştir. Yaparak-yaşayarak öğrenme ilkesini benimseyen projemizde; çevre temizliği, fidan dikimi, kumbara ve çeşitli yardımlaşma etkinlikleri, Ramazan ayı etkinlikleri düzenlenmiştir. Desteklerini bizden esirgemeyen Kaymakamımız Oğuzhan Ocak başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

"Kadim oyunlar" olarak ifade edilen golf oyunu, halat çekme ve çuval yarışı, voleybol, futbol gibi oyunlar oynayan öğrenciler keyifli bir gün yaşadı.

Projeye Bulanık Anadolu Lisesi eğitim öğretim gören öğrenciler katıldı.

Şenliğe Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel de katıldı.

Kaynak: iha