Muş’un Bulanık ilçesinde 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte 20 bin öğrenci ile bin 400 öğretmen için yarıyıl tatili başladı.

Bulanık ilçe genelinde 20 bin öğrenci ve bin 400 öğretmen için yarıyıl tatili, karnelerin dağıtılmasının ardından başladı. Yarıyıl tatili nedeniyle Söğütlü Köyü İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Oğuzhan Ocak, Bulanık Jandarma Komutanı Üsteğmen Kazım Tüysüz, Komando Asayiş Bölük Komutanı Üsteğmen İbram Adıgüzel, İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Tefek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel ve Şube Müdürü Tekin Erdoğan ve öğrenciler katıldı. Öğrencilere karnelerini veren Kaymakam Ocak, yarıyıl tatilini iyi değerlendirmelerini isteyerek, "Başarının elde edilmesi için çok çalışmanız gerekiyor. Sevgili çocuklar; kendinize güvenin, azminizi hiçbir zaman yitirmeyin. İleriye dönük kendiniz için belirlediğiniz hedeflerin peşinden koşun. Bizler sizlere şartsız güveniyor ve inanıyoruz. Dinlenmiş, stresini atmış bir şekilde ikinci döneme başlamış olmanız gerekir. Tatilde tamamen kendinizi derslerden koparmayın. Arada bir çalışmanızda, okumanızda yarar var" dedi.

Velilere de tavsiyelerde bulunan Kaymakam Ocak, "Çocuklarımızın karneleri ne olursa olsun, onlar bizlerin ve ailelerinin gözünde kıymetlidirler. Onlar ailelerin kabul olmuş dualarıdır. Dolayısıyla çocuklarımızın karnelerindeki notlarla onların kıymetini ölçemeyiz. Hiçbir zaman velilerin de karneye bakıp kıyaslama yaparak çocukları hakkında fikir beyan etmesini istemiyoruz" diye konuştu.

Karne dağıtımı töreninde öğrencilere tavsiyelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel ise velilere ve öğretmenlere teşekkür ederek, "Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz büyük bir gayretle çalışıp çaba sarf etti ve dinlenmeyi hak ettiler. Bu vesileyle emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Eğitim öğretim yılının sorunsuz bir şekilde geçmesi ve eğitimin kalitesinin yükselmesi vesilesiyle yöneticilerimizi de tebrik ediyorum” dedi.

Kaymakam Ocak, daha sonra 1. ve 2. sınıflara karne hediyesi olarak kızak dağıttıktan sonra öğretmenlerle yaptığı toplantıdan sonra okuldan ayrıldı.

Kaynak: iha