15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden tam 7 yıl geçti. 251 şehidin, 2 binden fazla gazinin olduğu olaylarda Bingöllü Onur Asutay, gazi oldu.

15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün hain darbe girişiminde gazi olan Bingöllü Onur Asutay, o günü anlattı. Hain darbe girişiminde Ankara'da bulunan Asutay, Kızılay'dan Genel Kurmay'ın önüne giden ilk ekibin içerisinde yer aldığını söyledi.

Asutay, " Yüzlerce insan Genelkurmay Karargahı’na akın etti. Darbeciler kaybedeceklerini anlayınca bu kez silahlarının namlusunu sivillere doğrulttu. Ben de aslanlı kapının önünde vurularak gazi oldum. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile darbeye dur dedik.” şeklinde konuştu.

"Bu Milletin Mayasında Kahramanlık Var"

"Bu milletin mayasında kahramanlık var. Bayrağımıza, milletimize göz diken hainler unutmasın ki; dün de, bugün de bu milletin mayasında kahramanlık vardı. Yarın da aynı hainlikleri değil teşebbüs etmek, aklının ucundan geçirirlerse, mayasında kahramanlık olan bu millet onların karşısında duracaktır."

“İlk Giden Grubun İçindeydim”

Ankara’da yaşadıklarını anlatan Asutay, “Defalarca hem karadan hem de helikopterler ile havadan ateş açıldı, ben ise kızılay dan genel kurmayın önüne giderek cumhurbaşkanımızın talimatı ile darbeye dur dedik, ilk giden grubun içindeydim, mücadelemiz önce Allah içindi, sonra vatan , bayrak, millet, devlet içindi, dakikalarca ateş arasında kaldık, yaralı kardeşlerimize yardımcı olmaya gayret ettik, nitekim şehadete yürüyenlerin de düştüğü yer vardır, bende aslanlı kapının önünde vurularak gazi oldum, rabbim böyle güzel şerefe bizi mazhar eyledi, hamdolsun, benim bir ayağım gider, kardeşimin kolu, Vatan sağolsun, başımız yoluna feda, rabbim cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğana sağlık afiyet versin, ümmetin lideridir. Darbeciler tarafından kullanılan tanklar ile darbeye direnen siviller ezildi.” diye konuştu.

Editör: MD MEDYA GROUP_