Yerel seçimlere kısa bir süre kala adaylar saha çalışmalarını hızlandırdı. Seçim çalışmaları kapsamında Bingöl Sürmanşet'i ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayı Mehmet Ziya Buyankara, Bingöl’ün deprem gerçeğini unutmamız gerektiğini belirterek, Bingöl’ün üzerinde bulunduğu iki büyük fay hattında her an büyük deprem yaşanabileceğini ve buna göre önlem alınması gerektiğini söyledi. Buyankara; “Bingöl iki büyük fay hattının kesiştiği noktadadır. Bunun bilincinde olmamız gerekiyor. Uzmanlar Bingöl’de iki tane 7’nin üzerinde deprem beklediklerini sıklıkla ifade ediyor. Bizler de buna göre önlem almalıyız” dedi.

Emiroğlu “Şeffaf ve Adil Bir Belediyecilik Ortaya Koyacağız” Emiroğlu “Şeffaf ve Adil Bir Belediyecilik Ortaya Koyacağız”

“BİNGÖL’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM SEFERBERLİĞİ İLAN EDECEĞİZ”

Bingöl’ün yapı stokunun eski olduğu; Çarşı merkezi, Yenişehir Mahallesi, Yeni Mahalle, Mirzan Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi Yeşilyurt Mahallesi ve Saray Mahallesinde Kentsel Dönüşüm seferberliği başlatacaklarını belirtip buna öncelik vereceklerini söyledi. Buyankara” Bingöl’de her an deprem olabileceğini uzmanlar sıksıkla dile getiriyor. Bizler de buna yoğunlaşıp ilimizde kentsel dönüşüm seferberliği başlatacağız. Buna yönelik ciddi adımlar atacağız. Deprem öldürmez, bina öldürür gerçeğini göz önünde bulundurmamız gerekiyor”

KONTEYNIRKENT İÇİN ALT YAPI ÇALIŞMALARI YAPACAĞIZ

“Meydana gelebilecek depremler için hazırlıklarımızı konteynırkent alanının alt yapısını hazırlamakla başlayacağız. Olası bir depremde sadece konteynırları oraya yerleştirmek kalacak. Deprem olduğu anda kendi kendimize yetebilmemiz lazım. Belediyeye ait çadır deposu oluşturacağız. Mobil aş evlerini hazırda tutacağız. Kısa süre zarfında elimizin altında her imkan olması gerekiyor. Burası deprem bölgesi ve buna yönelik hangi adımlar atılması gerekiyorsa onu yapmamız lazım. İnsan canı ucuz değildir. Bunun farkında olmamız lazım” dedi.

Editör: MD MEDYA GROUP_