Valilikten yapılan açıklamada; “Bingöl’ün Merkez İlçesinde 04 Haziran 2023 günü F.A. isimli şahsın evinden yaklaşık 150.000 TL değerinde altın ve para çalınması olayı meydana gelmiştir.

Olayın aydınlatılması ve faillerinin tespit edilmesi amacıyla Bingöl İl Jandarma Komutanlığı Jandarma’nın Dedektifleri (JASAT), Olay Yeri İnceleme ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından başlatılan müşterek çalışma neticesinde meydana gelen evden hırsızlık olayı ile ilgili B.E., E.G., İ.G., ve N.G. isimli şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Hırsızlık olayı ile gözaltına alınan şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından 05 Haziran 2023 günü sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna sevkleri sağlanmıştır.

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı olarak, sorumluluk bölgemizde huzur ve güven ortamının tesisi ile vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasına yönelik emniyet ve asayiş hizmetlerine aralıksız olarak azim ve kararlılık içerisinde devam edeceğiz.”

 

Editör: MD MEDYA GROUP_