Komşu il Tunceli, her yıl farklı etkinliklerle sahne oluyor. Özellikle Tunceli’de yapılan festival aktiviteleri dikkat çekiyor. Bu yılki aktivitelerde Tunceli'de ilk kez sıcak hava balonu etkinliği de düzenlendi. Etkinlik büyük beğeni topladı. Komşu şehirde yapılan ve büyük dikkat çeken bu etkinliğin Bingöl’de de yapılması talep ediliyor.

Bingöl’de çıkan örtü yangını ormana sıçramadan söndürüldü Bingöl’de çıkan örtü yangını ormana sıçramadan söndürüldü

Bingöl’de daha önce görülmemiş bir etkinlik olan sıcak hava balonu turu, doğaseverler ve macera arayan turistler için unutulmaz bir deneyim olur. Bingöl’ün Dağları'nın muhteşem manzarasını izleme fırsatı sunacak olan bu etkinliklerin yapılması ile Bingöl’ün eşsiz doğası yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayacaktır.

Bingöl, turizmde yenilikçi adımlar atarak hem yerli hem de yabancı turistleri çekebilir. Sıcak hava balonu etkinlikleri, doğa yürüyüşleri, su sporları ve diğer macera dolu aktivitelerle şehrin turizm çeşitliliği artırılabilir.

KİĞI EV SAHİPLİĞİ YAPABİLİR

Daha önce de bazı sivil toplum örgütleri tarafından yapılan ve herkese hitap etmeyen festivallerin Valilik nezdinde yapılması tüm Bingöl’ü kucaklayacağı için katılımı da daha da arttıracak. Doğasıyla Bingöl’ün en güzel ilçesi olan Kiğı’nın bu etkinliğe ev sahibi yapabilir.

VATANDAŞLAR VALİLİĞE SESLENDİ

Bingöl’de sosyal aktivitenin olmamasından dolayı vatandaşlar valiliğe festival çağrısında bulundu.

(HABER: Helin BOLDAŞ)

Editör: MD MEDYA GROUP_