Sağlık-Sen Bingöl Şubesi'nin 6. Olağan Genel Kurulu, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcıları İdris Baykan ve Şemsettin Karadoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kurulda Şube Başkanlığı için mevcut Başkan Bilal Arslan ile Başkan adayı Mehmet Anşin yarıştı. Yapılan seçim sonucunda Bilal Arslan güven tazeledi. Genel kurulun Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan yaptı.

“BİZİM GÜCÜMÜZ İNANDIĞIMIZ DEĞERLER VE GÜÇLÜ TEŞKİLATIMIZ”

Kurulda delegelere seslenen Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının halka hizmeti Hakk'a hizmet olarak gördüğünü dile getirdi. Pandeminin kahramanı sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının fedakarlıklarının ortada olduğunu belirten Baykan, çalışanların alın terinin karşılığı için mücadeleden yılmadıklarını söyledi.

Kurucu Genel Başkan Merhum Mehmet Akif İnan'ın yolunda ilerlediklerini kaydeden Baykan, "Bizim gücümüzün önemli bir kısmını inandığımız değerler, bir o kadarlık kısmını da güçlü teşkilatımız oluşturmaktadır. Türkiye'nin her yerinde örgütlü ve güçlü bir Sağlık-Sen, sesimizin daha gür çıkmasını sağlamıştır. Haklı olduğumuz davamızı savunurken, temsil ettiğimiz yüzbinler ve hitap ettiğimiz milyonların gücünü arkamıza alarak bunu yapıyoruz. Mücadelemiz devam edecek, kazanmaya ve kazandırmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

“ÇALIŞANLARIN ADALETSİZLİĞE TESLİM EDİLMESİNE ASLA RIZAMIZ YOK”

Genel kurulun Divan Başkanlığını yapan Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan ise, yetkili sendika olarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için emek ve ekmek mücadelesini verdiklerini söyledi.

Her daim sağlık çalışanlarının haykıran sesi olduklarını belirten Karadoğan, "Yolumuz uzun, mücadelemiz zaruri! Fedakar sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının daha nice sorunu var. Sağlık çalışanlarının adaletsizliğe ve hakkaniyetsizliğe teslim edilmesine asla nizamız yok! Bu sorunların çözümü için topyekûn mücadeleden asla geri durmayacağız" diye konuştu.

“HAK MÜCADELESİNİ KARARLILIKLA SÜRDÜRÜYORUZ”

Yeniden seçilen Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gür sesi olduklarını kaydederek, "Durmadan, yorulmadan üyelerimizin sesi olmaya ve hak mücadelesini karalılıkla sürdürmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının her zaman yanında olduklarını söyleyen Arslan, "Sürekli sahadayız. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızı dinliyor, yaşadıkları sorunları çözmek için çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içeresinde geleceğe emin adımlarla yürüyoruz" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)