Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda, TOBB’a bağlı Oda ve Borsalarda, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu için seçim süreci başladı.

ÇİNTAY’IN TARAFSIZ DURUŞU GÖZ DOLDURDU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bingöl Genç Girişimciler Kurulu (GGK) ve Kadın Girişimciler Kurulunu (KGK) Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay ve 6 kişiden oluşan yönetim kurulu yerine 26 kişiden oluşan meclis karar verecek. Türkiye geneli TOBB Mevzuatı gereği yönetim kurulları tarafından belirlenen icra kurullarına Geçtiğimiz günlerden medyada çıkan TOBB girişimciler kurulunda ret krizi haberlerine rağmen edinilen bilgiye göre Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay ve yönetim kurulunun kararı meclise bırakacağı belirtildi. Bingöl Ticaret ve Sanayi Odasının bu demokratik duruşu kamuoyu tarafından takdir edilirken Yönetim Kurulu Başkanı Çintay’ın tarafsız duruşu göz doldurdu.

TOBB İl Kadın ve İl Genç Girişimciler Kurullarına üye olacak girişimcilerin, gerçek kişi tacir veya tüzel kişi tacirlerin ortağı, yönetim kurulu üyesi veya Ticaret Sicilinde imzaya yetkili temsilcisi olması gerekiyor. Ayrıca, o ilde bulunan bir fakülte, yüksekokul ya da enstitüde görev yapan akademisyenler ve girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri ile birlikte toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler de belirlenen kontenjan ölçüsünde kurul üyesi olabiliyor. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_