Bingöl’ün tanınan sanatçılarından Avni Polat, Bingöl’de geçmişten bugünlere gelen Bingöl türkülerini bir albümde buluşturdu. Bingöl sanat tarihinde de belge niteliği taşıyacak olan bu albüm, Mahsun Kırmızıgül’ün A1 Müzik Yapım şirketi tarafından çıkarıldı.

TÜRKÜLERİMİZ KAYBOLMASIN

İl Sağlık Müdürü Hastanede İncelemelerde Bulundu İl Sağlık Müdürü Hastanede İncelemelerde Bulundu

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Avni Polat; “Geçmişten günümüze kadar dinlediğimiz türkülerimizi gelecek nesillere aktarmak adına hepsini bir albümde topladık. Bir iki türkümüzün eksik bölümleri vardı. Köylerimizde türkülere ilgi duyan yaşlılarımıza danıştık, eksik olan türkülerimizin orijinal cümlelerni bulup tamamladık. Onları da albüme koyduk. Türkülerimiz kaybolmasın, yaşasın ve gelecek nesillerimize ulaştırmak adına Kültür Bakanlığı bandrollü bir zazaca albüm çıkardık."

MAHSUN KIRMIZIGÜL’E ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bingöl’ün evladı, Bingöl’ün sanat camiasındaki gururumuz sayın Mahsun Kırmızıgül’e Bingöl Türkülerini bir albümde toplamak istiyorum dedim. Kendisi de buna çok sevindi ve gereken tüm desteği vereceğini de söyledi. Bende çalışmalarımı bitirdim Mahsun Kırmızıgül’e ait olan A1 Müzik Yapım şirketi tarafından Bingöl Türküleri albümüm çıktı. Kendisine minnettrarım.”

Albüm müzik platformlarında dinleyicileriyle buluştu.

Dinlemek için linki tıklayın https://youtu.be/uPHziZK1W7w?si=nBs4WmR4PZ0DpGSH 

Editör: MD MEDYA GROUP_