Yerel seçimlerde büyük bir ses getirerek asını Bingöl siyaset tarihine yazan isimlerden Mehmet Ziya Buyankara, Yeniden Refah Partisinden Bingöl Milletvekili Adayı oldu. 

Buyankara;  “Bildiğiniz üzere 2019 Yerel seçimlerinde çeşitli partilerden şahsıma Adaylık tekliflerinde bulunuldu.

Bende memleketimize ve vatandaşlarımıza hizmet yolunda milli ve manevi değerlere uygun gördüğüm bir siyasi partiden Belediye Başkan adayı oldum.

Akabinde Milletimizin desteği ve halkımızın teveccühü ile Bingöl merkezden %27 gibi rekor sayılabilecek bir oy sayısına sizlerin ve samimi vatandaşlarımızın destekleriyle, hep birlikte ulaştık.

Sürekli dile getirdiğimiz gibi bu başarı sadece sahsımızın veya herhangi bir oluşumun başarısı değil bizi sevenlerin, gönül verenlerin ve nihayetinde tüm Bingöl halkının başarısıydı.” dedi

ELDE EDİLEN BAŞARININ DEVAMI İÇİN ADAY ADAYI OLMUŞTUM ANCAK… 

“Yerel seçimlerde elde edilen bu başarının devamını getirmek adına vefalı davranarak, 2023 genel seçimleri için aynı partiden milletvekili aday adayı oldum.

Vefa gösterdiğim ve hak olanı yaptığım halde, haksızlık, adaletsizlik ve vefasızlık gördüm. Buna tüm Bingöl Halkı, Türkiye kamuoyu ve yüce Allah şahittir...

Bu haksızlıklar sadece şahsıma değil şahsıma oy veren tüm vatandaşlarımıza ve Bingöl halkına yapılmıştır. Hep birlikte elde edilen bu başarının yarım kalmaması adına, geçmişi güzelliklerle dolu, düsturu hizmet ve davası hak ve hakikat olan bir Parti ile vatandaşlarımıza hizmet yolunda doğru ve sağlam bir adım atmayı Yüce Allah'tan niyaz ettik”

İSTİŞARELER SONUCU REFAH PARTİSİNDE BAŞVURDUM

Yukarıda saydığım tüm sebeplerden ötürü, yapmış olduğumuz istişareler sonucunda, memleketimize hizmet yolunda; davamızla, fikirlerimizle hizmet düsturumuzla tamamen örtüşen ve Cumhur İttifakına dahil olan YENİDEN REFAH PARTİSİNDEN siyasi hayatımıza devam etmeyi Rabbim bizlere nasip etti.

Eğer Allah nasip eder ve seçilirsek,birinci hedefimiz; şehrimizde yok olmaya yüz tutmuş hak, adalet ve liyakat kavramlarını sonuna kadar el üstünde tutup, şehrimizin problemlerini çözmek adına gece gündüz demeden büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmaktır ve hiçbir vatandaşımız arasında ayrım gözetmeksizin halkımızı layığı ile temsil edebilmektir.

Davamız ,düşüncemiz ve hizmet anlayışımızda hiçbir değişim olmamıştır ve nihai hedefimiz her zaman olduğu gibi Memleketimize hizmettir.” 

YARIM KALAN BAŞARIYI, TAMAMLAMAK NASİP OLUR İNŞALLAH”

“Yüce Rabbim yarım kalan başarımızı tamamına erdirmeyi ve memleketimize hizmet etmeyi bizlere nasip etsin, ve bizleri sizlere karşı mahçup etmesin inşallah...

Hepinize sevgi ve saygılarımı iletiyor, desteklerinizi bekliyor, sizleri yüce Rabbime emanet ediyorum.Sefer bizden zafer Allah'tandır”

Editör: MD MEDYA GROUP_