Bingöl’ün tanınan muhtarlarından Saray Mahallesinde üç dönem üst üste muhtarlık yapan, bürokrasiyi iyi bilen, mahallenin sıkıntıları için defalarca Ankara’nın yolunu tutan halk arasında Efsane Muhtar diye tanınan Ali Turan, yeni dönem için aday olacağını söyledi. 

“MAHALLENİN SORUNLARINI ÇÖZDÜK, ÇÖZMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Kendi döneminde yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Ali Turan, seçildiği takdirde mahallenin sıkıntılarını gidermeye devam edeceğini söyledi. Ali Turan; “ üç dönem muhtarlık yaptım. Mahallemiz çamurdan geçilmiyordu. Belediye ile yaptığım görüşmeler neticesinde parke taşları ile çamura son verdik. Mahallemizde park sıkıntısı vardı. Beş adet park yaptık. Aileler çocuklarıyla rahatça vakit geçirebileceği bir ortam oluşturduk. Mahallenin ana okuluna ihtiyaç vardı. Milli eğitim ile yaptığım görüşmeler neticesinde mahallemize anaokulu kazandırdık. Mahallemizin lise ihtiyacı vardı. Yine milli eğitim müdürlüğü ile yaptığım görüşmeler neticesinde mahallemize lise yaptık ve çocuklarımızı mahallelerinde eğitim görmelerini sağladık.” dedi. 

“EN BÜYÜK SORUN, TAPU SORUNUYDU, BİZ ÇÖZDÜK” 
Mahallemizin en büyük sorunu tapu sorunuydu. Bu konu ile ilgili defalarca Ankara’ya gittim. Dönemin siyasetçileri ile yaptığım görüşmeler neticesinde Temel Yapının tapu sorununu çözdük. Yıllarca kangren haline gelen tapu sorunun çözüme kavuşmasıyla yaklaşık 250 aile rahat bir nefes aldı. 

Bahar Geldi, Yeşillikler Arasındaki Menderesler Hayran Bıraktı Bahar Geldi, Yeşillikler Arasındaki Menderesler Hayran Bıraktı

“MAHALLEMİZİN 2 BÜYÜK SORUNUNU ÇÖZECEĞİM”
Temel yapı bölgesindeki eski yapıların yıkılıp yerine yenilerinin yapılmasını sağlamak adına girişimler başlatacağım. 
Bununla birlikte Selim Atala bölgesinde yıkılan konutlardan dolayı hak sahipleri ciddi sorun yaşıyor. 
Burada oluşan mağduriyeti gidermek için  ciddi çalışmalar yürüteceğiz. 

“SORUNLARI DA BİLİYORUM, ÇÖZÜM YOLUNU DA BİLİYORUM”
“Mahallemizin teveccühü ile tekrar seçilirsem hiç bir vatandaşımızın sorunu kalmayacak. Buradan seçmenlerime söz veriyorum. Sorunları da biliyorum, çözüm yolunu da biliyorum. Seçmenlerimizin gönlü rahat olsun. Tecrübemle önümüzdeki beş yılı en güzel şekilde geçireceğiz. “

Editör: MD MEDYA GROUP_