Vali Ahmet Hamdi Usta, ilçe ziyaretleri kapsamında Genç İlçesini ziyaret etti. Genç Kaymakamı Muhammet Güzel, Belediye Başkanı M. Zeki Dirik ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Vali Usta, Kaymakam Güzel’den ilçe hakkında brifing aldı.

Ziyaret kapsamında ilçe kaymakamlığı, belediye başkanlığı, emniyet müdürlüğü, gençlik merkezi, jandarma komutanlığını ziyaret eden Vali Usta, ilçede vatandaşlarla da bir araya gelerek sohbet etti.

SEBETERİAS KALESİNİ GEZDİ

Vali Usta, Genç Köprüsü mevkiinde kazı çalışmaları devam eden Sebeterias Kalesinde incelemelerde bulundu. Vali Usta, Urartulardan kaldığı değerlendirilen Sebeterias Kalesi’nin tarihi dokusunun ortaya çıkarılması için yürütülen kazı çalışmaları hakkında bilgi aldı.

GENÇ MURATSPOR’A ZİYARET

Bingöl Merkezli PKK/KCK Operasyonu: 5 Kişi Tutuklandı Bingöl Merkezli PKK/KCK Operasyonu: 5 Kişi Tutuklandı

Vali Usta, bu yıl Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek Yeni Genç Muratspor’u da ziyaret etti. Kulüp yönetimi ve futbolcularıyla bir araya gelen Vali Usta, Yeni Genç Muratspor’un maçlarını ilçede oynamak istemesi yönündeki taleplerine, olumlu yanıt verdi. Vali Usta, “Yeni Genç Muratspor yöneticilerinin yaptıkları ziyaretlerde sorunlarını dinlemiş ve en kısa zamanda gelerek sorunları yerinde göreceğim demiştim. Gittim ve gördüm. Sporcularla tanıştım. Müsabakalarını Genç’te oynamaları için eksikler noktasında elimizden geleni yapacağız” dedi.

GENÇ KÖPRÜSÜ BİTME AŞAMASINA GELDİ

Genç İlçesi’ni ziyaretinde, Bingöl-Genç-Diyarbakır Karayolu üzerinde yapımı devam eden viyadükte incelemelerde bulunan Vali Usta, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Usta, köprü çalışmaları ile ilgili olarak, “Bingöl-Diyarbakır yolunu hem süre hem de mesafe olarak kısaltan 600 metre uzunluğundaki en yükseği 28 metreden oluşan 19 ayaklı Genç Viyadüğünü gördüm, bilgi aldım. Genç’in boynuna bir gerdanlık gibi takılmış. En kısa zamanda hizmete girmesi yönünde çalışmalarda sona geliniyor” dedi. (Haber Merkezi)

Kiğı’nın Tarihi Yapıları Restore Dilecek