Bir aydır su sıkıntısı yaşadıklarını söyleyen Saray Mahallesi sakinleri, Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi mevkiindeki çeşmeden su taşıdıklarını söyledi.

Bingöl’de yaşanan su sıkıntısıyla ilgili şikâyetler her geçen gün artıyor. Yenimahalle ve Mirzan gibi yüksek rakımlı mahallerin ardından Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi TOKİ konutları ve Kültür Mahallesi sakinleri su sıkıntılarını dile getirmiş, Bingöl Belediyesine defalarca durumu iletmelerine rağmen bir sonuç alamadıklarını söylemişlerdi. Son olarak Saray Mahallesi sakinleri de yaşadıkları su sıkıntılarını dile getirmek için Rabia Parkında toplandı.

Bingöl İdare Mahkemesi Kuruldu Bingöl İdare Mahkemesi Kuruldu

Yaklaşık bir aydır su sıkıntısı yaşadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, “Saray mahallesi sakinleri olarak yaklaşık bir aydır suya hasret kaldık. Su sıkıntısı olması bir tarafa, mahallenin suyunun ekipler tarafından kesilmesi mahallemize ciddi su sıkıntısı yaşatmaktadır.  Ya dönüşümlü su verin ya da suyumuzu Rabia parkı önündeki vanadan kapatmayın! Su arızayı arıyoruz aynı cevap: tamam ekibi bilgilendireceğiz. Ama sonuç aynı su akmıyor. Her gün doğum hastanesinden su taşıyoruz. Burada toplanmamızın amacı sadece çeşmelerimizden su akmasını istememiz. Umarız buradan sayın belediye başkanına sesimizi duyurmamız ve gerekenin yapılması.” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)