Mahalle muhtarlarının, mahallelerine ilişkin yapılmasını istedikleri hizmetlere dair talep ve önerilerini dile getirdikleri toplantıda, ayrıca mahallelerde yapılacak yeni çalışmalar hakkında karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

Toplantıda konuşan HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Albaya, muhtarlık görevinin önemine değinerek, “Muhtar demek, bir mahallede resmi evraklara imza atan kişi demek değildir. Muhtar bir memleketin, orada yaşayan halkın birinci ağızdan ilk ve tek temsilcisidir. Halk ile iç içe olan muhtarlardan başka ikinci kişi yoktur. Sizin halk ile olan temasınız kadar ne bir kaymakam ne bir belediye başkanı nede bir milletvekili halk ile bu kadar temasta bulunamaz. Dolayısıyla halkın birinci temsilcisi muhtarlardır. Onun için bugün burada Bingöl halkının bütün temsilcileri ile görüşüyoruz. Bu masada oturup konuşurken Bingöl halkının temsilcileriyle görüşüyoruz. Dolayısıyla bütün Bingöl halkıyla fikir alışverişi yapmış oluyoruz” dedi.

Alpaya, muhtarlık makamının yerel yönetimlerin başladığı yer olduğunu belirterek, kamu kuruluşları ile vatandaşlar arasında köprü vazifesi gören muhtarlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Alpaya, muhtarların ilettiği talepleri tek tek not alarak, bunların hazırlanacak olan bir çalışma programı çerçevesinde gerekli makamlara iletileceğini söyledi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_