MHP Bingöl İl Başkanı, MHP Bingöl Milletvekili adayları Metin Keskin, Doç. Dr. Muhammed Köse, Ekrem Çiftçi, Genç İlçe başkanı ve beraberindeki heyet Servi’de, Sivanlıların coşkulu ve heyecanlı katılımlarıyla Seçmen Koordinasyon Merkezinin açılışını yaptı. Açılışta coşkulu kalabalığa seslenen MHP Bingöl İl Başkanı Osman Baran 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere doğru gidilen süreçte birlik ve beraberlik mesajı verirken, Milletvekili Adayı Metin Keskin ve Ekrem Çiftçi Bingöl’ün ve Gencin öz evlatları olduklarını, seçimde kendilerine ve Sivanlıların evladı olan Mv adayları Doç. Dr. Muhammed Köse’ye sahip çıkmalarını istediler.

MHP Bingöl Milletvekili Adayı Doç. Dr. Muhammed Köse baba ocağı Servi’de coşkulu halka hitap ettiği konuşmasında; cumhur ittifakının son 5 yılda ülkemize ve milletimize sağladığı kazanımları, ülkemizde ve dış dünyada meydana gelen gelişmeleri, batılı devletlerin ülkemizde sahnelemeye çalıştıkları oyunlar ve neden Cumhurittifakını hedeflerine aldıkları, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin önemi üzerinde durarak partilerine ve kendilerine sahip çıkılmasını istedi. Söz konusu konuşmasında Köse, devletin ve milletin âli menfaatleri için mücadele eden Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’yi indirmek için plan yapan başta ABD ve Avrupalı devletler ile içerideki işbirlikçilerine, basiret ve feraset sahibi Anadolu insanının müsaade etmeyeceğine inandığını, Türk Milletinin 14 Mayıs’ta sandıkta Cumhur İttifakına vereceği güçlü destekle bunlara tokat gibi cevap vereceğini söyledi. Köse, muhalefetin Suriye’de Kuzey Irak’ta ne işimiz var söylemine sert cevap vererek; madem anlamadınız size bir daha açıklayalım: Suriye’de Kuzey Irak’ta ne işimiz var diyen gafiller, sizler sıcacık yataklarınızda rahat uyuyasınız diye, güven ve huzur içinde yaşayasınız diye, benim Servili kardeşlerim bağına, bahçesine korkmadan gidebilsin diye, Servili kardeşlerim can korkusu olmadan gecenin bir saatinde güven ve huzur içinde seyahat edebilsin diye, Sivan bölgesindeki maden yatakları işletmeye açılsın ve bölgenin istihdam sorunu çözülsün diye varlar dedi. Köse, muhalefetin ülkenin kalkınması, refahı, huzuru ve istihdamı konularında bir dertlerinin olmadığını, tek hedeflerinin alçakça iftirayla diktatör diye tanımladıkları Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan’ı indirmek olduğunu, bunlara ABD ve Avrupalı Devletlerin yardım ettiğini, bu kirli tezgahların, çirkin yakıştırmaların geçmişte Irak’ta Saddam, Libya’da Kaddafi ve Suriye’de Esed için yapıldığını altını çizerek, bu ülkelerin halklarına özgürlük ve demokrasi getireceğiz diyen haçlı zihniyetinin bu ülkeleri bataklığa sokup onların zenginliklerine çöktüğünü şimdi de hedeflerine Türkiye’yi koyduklarını belirtti. Köse, Rabbim sizlerin dua ve desteklerinizle bunlara fırsat vermesin, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozsun ve seçim Cumhurun zaferiyle neticelensin dedi.

Doç. Dr. Muhammed Köse, konuşmasının sonlarında Sivanlılara hitaben; Bingöl’de MHP olarak 2. Milletvekili çıkarmaya doğru gidiyoruz. Kıymetli Sivanlılar, abilerim, kardeşlerim gelin bir olun bu kardeşinize sahip çıkın, Allah’ın izni ve inayeti, sizlerin oyları ve desteğiyle MHP Bingöl’den meclise iki tane milletvekili göndersin diyerek sözlerini tamamladı.