İYİ Parti 28’inci dönem milletvekili birinci sıra adayı Hasan Kızılboğa, aday tanıtım programının ardından Bingöl’e geldi.

Havalimanında karşılanan Kızılboğa, kendisini destekleyenle birlikte partisinin Genç Caddesi’ndeki SKM bürosuna gelerek kalabalığa seslendi.

“BABADAN OĞULA GEÇEN SALTANATLARA SON VERMEK İÇİN BURADAYIZ”

“Hizmetkarlığa talibiz” diyen milletvekili adayı Kızılboğa; “Buraya kolay gelinmedi. Çok büyük bir mücadelenin sonunda arkadaşlarımızla birlikte bu mücadeleyi 25 Ekim 2017 yılında başlatırken her türlü iftiraya maruz kaldık. Her türlü saldırıyı gördük ve bugün Türkiye’nin umudu haline geldik çok şükür. Bugün Allah’ın izni, sizlerin de desteğiyle Bingöl’de tarih yazmaya geldik. Bugün anneden, babadan oğula devreden bir saltanatın temsilcisi olarak burada değiliz. Sizlerden biri olarak buradayız. Sizlerin içinden çıkan bir kardeşiniz olarak buradayız. Ve sizlerin sesi olmak için buradayız. Babadan oğula geçen saltanatlara son vermek için buradayız, amcadan yeğene geçen saltanatlara son vermek için buradayız. Bingöl’de yıllardır mağdur edilen insanların mağduriyetinin, sesini duyuramayan insanların sesini duyurmak için talibiz bu göreve. Bizler, sizlerin hizmetkarlığına talibiz. Sizlerin hak ettiği itibarı kazandırmak için bu göreve talibiz.  Asıl olan millettir. Bizler, sizin vekaletinize talibiz. Yılladır sizlerin vekaletini alıp ama size değil, birilerinin hizmetkarlığını yapan, birilerine rant sağlayan, birilerinin temsilcisi olan insanlara son vermek için buradayız. Bunu sizlerle başaracağız Allah’ın izniyle. Sadece seçimden seçime insanlarımızın kapılarını çalanlar var. Bunların saltanatını hep birlikte bitirelim. İYİ Parti teşkilatları ve vekil adaylarıyla sadece sizin hizmetkarlığınıza talibiz” dedi.

“HASAN KIZILBOĞA SOKAKTAKİ HALKTIR”

Bingöl’e gelmeden önce İstanbul ve Ankara’da Bingöllü vatandaşlarla da bir araya gelen Kızılboğa, şu açıklamalara yer verdi:

“Hep birileri kendini memleketimizin sahibi gördü. Yılladır böyle. Partiler gitmiştir, A partisi iktidara gelmiştir aynı insanlar, B partisi gelmiştir yine aynı gruplar iktidar. Bingöl’de iktidarı değişmeyen, 50 yıldır saltanat olarak sürdüren insanlar var. Bu kardeşiniz bu gruplarla mücadele ediyor. Hasan Kızılboğa sokaktaki halktır, tarlasını ekemeyen çiftçidir, atanamayan memurdur, KPSS’den hakkı yenen insanların sesidir. Biz bu saltanatı sizlerin de desteğiyle hep beraber bitireceğiz. Buna inancım tam. Kıymetli misafirlerimiz, yol arkadaşlarımız; bizleri burada yalnız bırakmadığınız için hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.”