Kiğı-Bilice Grup Yolundaki köy muhtarları ve Kiğı İl Genel Meclisi Üyesi Abuzer Soydemir Vali Kadir Ekinci’yi ziyaret ederek, köylerine ait “Altyapı, Bakım- Onarım ve BSK Kaplama Yapım İşi” ihalesinin tamamlanmasından dolayı teşekkür etti.

Daha önce basında ‘Kiğı İçin Ayrılan Bütçe Başka İlçeye Kullanıldı’ ya da ‘bir çalışma yok’ başlıklı haberler ile gündeme getirilen Kiğı-Bilice Grup Yolu ile ilgili olarak yaratılan algının gerçekleri yansıtmadığı ve tamamen kasıtlı olduğu bilgisinin paylaşıldığı teşekkür ziyareti Valilik makamında gerçekleşti.

Köy muhtarlarını temsilen konuşan Bilice köyü muhtarı Hasan Ali Deniz şunları söyledi:

“Bizler bugün, bir müddettir bölgemizle ilgili yaratılmak istenen yanlış bilgi ve algılar hakkında gerçek bilgiler ile kamuoyunu aydınlatmak ve yapılan hizmetlerden dolayı Sayın Valimizin şahsında devlet büyüklerimize şükranlarımızı ifade etmek için buradayız.

Dün olduğu gibi bugün de, ilimizdeki herhangi bir köy, herhangi bir bölge gibi taleplerimizin yetkili kurumlarca alındığını, ikircikli bir tutum olmadığını ve hizmetlerin birer birer gerçekleştiğini kamuoyu ile paylaşmak; ‘devletimizin milletinin emrinde, milletimizin de her daim devletinin yanında’ olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Kiğı-Bilice Grup Yolu ile ilgili olarak önemli bir aşamayı geride bıraktık.

Yapılan çalışmalar neticesinde, yaklaşık maliyeti 23.173.323,55 TL olan 36 km’lik Eşme-Dallıca-Ağaçöven-Yazgünü-Açıkgüney-Sabırtaşı-Demirdöş ve Bilice Bölgesi Grup Köy Yolu’nda ‘Altyapı, Bakım- Onarım ve BSK Kaplama Yapım İşi’, 02.02.2021 tarihinde 13.900.000,00 TL’ye ihale edilmiştir. 11 köy, 35 mezra ve 2 Jandarma Karakolu’nun konuşlu olduğu grup yoluna ait işin süresi 500 takvim günü olup 2021 yılı içerisinde yolun tamamlanması planlanmaktadır. İnşallah Sayın Valimizin de takip ve denetimleri ile iş süresinde bitecek, köylülerimiz bu hizmetten istifadeye başlayacaklardır. Bugüne kadar her konuda olduğu gibi grup yolunun ihale sürecinde de yanımızda olan ve yardımlarını esirgemeyen Sayın Valimize destek ve katkılarından dolayı tekrar teşekkür ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)