Kalbi duran 17 yaşındaki genç 20 dakikalık müdahale ile hayata döndü Kalbi duran 17 yaşındaki genç 20 dakikalık müdahale ile hayata döndü

Konu hakkında bilgi veren Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı Doktor Yakup Gürkan, “Bu çalışma sistemine geçilmesiyle birlikte hem yatan hastaların hem de acil hastaların tüm mikrobiyoloji testleri günün her saatinde istenilebilecek” dedi. Laboratuvarların 24 saat çalışmasıyla vatandaşların daha hızlı ve sağlık hizmet alacağını söyleyen Gürkan, “Bildiğiniz üzere Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı hastalığa neden olan mikroorganizmaların tespitini yapıp, tedavide kullanılması gereken antibiyotikler konusunda klinisyenlere yol göstermektedir. Kültür, mikroskobik incelemeler, seroloji, ELİSA, gaita testleri, portör testleri başlıca çalışma alanlarıdır. Hastanemiz Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin hastanemize taşınmasıyla birlikte aybaşından bu yana 7/24 çalışma sistemine geçmiştir. Deneyimli teknikerlerimiz 7/24 görev yapmakta, aynı zamanda uzman hekimlerimiz hafta sonu da dahil olmak üzere mesai saatlerinde kültür-antibiyogram testlerini değerlendirilip onaylamaktadır. Bu çalışma sistemine geçilmesi ile birlikte hem yatan hastalarımızın kültür başta olmak üzere tüm mikrobiyoloji testleri günün her saatinde istenebilecek, hem de acile ateş, ishal gibi şikayetlerle başvuran hastalardan gaita incelemesi, Rotavirüs testi, beta strep testi gibi testler çalışılıp en kısa zamanda sonuçlandırılacaktır” dedi.

TATLI: VATANDAŞLARIMIZA HIZLI VE NİTELİKLİ HİZMET VERMEYE GAYRET EDİYORUZ

Göreve geldikleri günden bu yana sürekli bir yenilenme ve gelişme çalışmaları içerisinde olduklarını belirten Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı ise, “Yaklaşık 6 ayı bulan görev süremizde bir çok alanda gelişim ve ilerleme sağladık. Bir çok yeni poliklinik açtık. Radyoloji randevu sürelerini en kısa sürelere indirdik. Hekimlerimizin daha iyi hizmet sunabilmesi adına imkanlar sağladık. Vatandaşlarımız için ek poliklinikler oluşturduk. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile birleşmeyi gerçekleştirdik. Sistemlerimizi kısa süre içerisinde entegre etmeyi başardık. Son olarak Laboratuvar hizmetlerimizi tüm güne çıkardık. 7/24 verilecek bu hizmetle bir çok alanda yine vatandaşlarımız hızlı ve nitelikli hizmete kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_