Uzun yıllar yurt dışında kalan girişimci Fezih Zeki Mert memlekiti Bingöl’e daha faydalı olmak adına siyasete ilk adımını atarak bağımsız Milletvekili adayı oldu. Birçok hayır işlerine attığı imzalarla gönülleri feth eden Mert memleketi Karlıova’da çoşkuyla karşılandı.

Uzun araç konvoyuyla karşılanan Mert’te ilçede yoğun ilgi gösterildi.

Karlıova Fatih Caddesinde bulunan iki SKM açılışında siyasi adaletsizliğin bizi Milletvekili adayı olmamıza zorladığını belirten Mert, “Hepiniz hoş geldiniz sefa getirdiniz. Bugün sizlerle birlikte olmak benin gururlandırıyor. Değerli hemşehrilerim Karlıova olarak Cumhuriyet tarihinde şimdiye kadar hiçbir velik çıkaramadı. Miştak Aksoy, mehmet Nuri Özmen, Hüseyin Çoşar, Mustafa Kurban ve Şahin Bingöl sizlerin evladıydı. Bu sefer Karlıova kaderini değiştirecek ve sizlere inanıyorum ve güveniyorum. Sizlerde bana inanın ve güvenin biz bu riyayı tamamlayacağız. Bu riya yarım kalmayacak ve sizlere söz veriyorum durmayacam. Birileri Ankara’da kirli itifaklar, kirli işler kurarak bizleri engellemeye çalıştılar. Bizler asla buna boyun eğmeyeceğiz. Ben bir kesimin değil, her kesimin adayıyım. Özellikle Karlıova vu kuzey ilçelerinde yapılan siyasi adaletsizliklere asla müsaade etmeyeceğim.  Gelir dağılımında kuzey ilçelerine verilen bu hakkı asla kabul etmiyoruz çünkü bu gelir adaletsizliğidir. Bizi Milletvekili adaylığıa zorlayan şey siyasi adaletsizliktir. Bingöl ve ilçeleri İnşallah hak ettiği vekiline kavuşacak. Bundan emin olunki bunların çalmalarına ve yandaşlarına dağıtmalarına asla müsaade etmeyeceğim, vekil olsamda, olmasam da” dedi.

Açılış sonrası ilçedeki tüm esnafları gezen Mert’te ilçe halkı tarafından yoğun ilgi gösterildi. Mert’in adaylığını hoş gören vatandaşlar Karlıovalı olarak destek vereceklerini belirttiler.

Editör: MD MEDYA GROUP_