Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bingöl Milletvekili Adayı Metin Keskin, yaklaşık 20 aydır başladığı seçim çalışmalarına 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler hız verdi. Çalışmaların yoğun bir tempoda gerçekleştiğini söyleyen Keskin, saha çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Keskin, “14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan seçimlere sayılı günler kaldı. Sıkılmadık el, çalınmadık kapı, girilmedik gönül diyerek başladık ve halen aynı duygu ve söylemlerle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Metin bey diye seslenen kardeşlerim şimdi Metin abi, büyüklerimiz ise evladım diye sesleniyor.  Bu tanınmaktan öte bir şey, bu sahiplenilmek ve inanın bu söylemler, yaklaşımlar yorgunluğu aklımıza getirmiyor dahi.

SANCAK BELDESİ SEÇİM SONUCU SANCAK BELDESİ SEÇİM SONUCU

Genç ilçesi baba ocağı, bana gösterdikleri yakınlıktan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Adaylık listeleri açıklandığında ilk Genç’e gitmiştim. ‘Ben sizim, siz de ben’ demiştim. Biz bir aileyiz ve aile olduğumuzu gösterdik.  Solhan SKM açılışımızdaki kalabalık, inanın bana beni çok duygulandırdı. Karlıova, kuzey ilçelerimiz, merkez ve beldeler hangi birini sayayım inanın bilmiyorum. Anket çalışmalarını soruyorlar bana en gerçekçi anket, halkın teveccühüdür, insanların yüzlerindeki gülümsemedir. Metin Keskin olarak bildiğim bir şey var; Bingöl’ün bütün ilçelerinde, beldelerinde, köylerinde, mezralarında çaldığım her kapıda sıcak bir gülümsemeyle karşılandığım ve sofrada benim için de bir tabak olduğu.” Şeklinde konuştu.