Elazığ’da zabıta ekipleri, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala şekerleme, pasta, kadayıf ve tatlı üretimi yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik denetimlerini artırdı.

Elazığ’da tavuk yola çıktı, sürücüler neye uğradığını şaşırdı Elazığ’da tavuk yola çıktı, sürücüler neye uğradığını şaşırdı

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından halk sağlığının korunması amacı doğrultusunda Kurban Bayramı öncesi kent genelinde şekerleme, pasta, kadayıf ve tatlı üretimi yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik denetim gerçekleştirildi. İşletmeler, temizlik ve hijyen şartları, personelin kişisel bakımı, gramaj, son kullanım tarihi ve saklama şartları açısından titiz bir denetimden geçirildi. Zabıta ekiplerinin ayrıca bayram süresince herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için de kurban satış ve kesim noktalarında denetimlerini aralıksız sürdüreceği bildirildi.

Ekiplere teşekkür eden esnaflardan Cemal Altunhan, “Ekipler her zaman gelip soruyor. Her işletmenin denetlenmesi gerekiyor. Her çeşit insan var. İşi sağlam yapan da yapmayan da var. Zabıta ekipleri gelip kontrol yaptı. Her tarafa baktılar, fiyatları sordular" dedi.

Bayram öncesi ekiplerin kendilerini denetlediğini aktaran esnaf Mahmut Polat ise “Üretim yerlerini denetlediler. Fiyat etiketlerine baktılar. Denetimlerinin daha ileriki günlerde de devam etmesini diliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: iha