DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve beraberindeki heyet ile birlikte Solhan ve Genç ilçelerinde incelemelerde bulundu. Dündar, devam eden ve tamamlanan çalışmaları yerinde inceledi.

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve beraberindeki heyet ile birlikte Bingöl Solhan ilçesi Belediye Başkanı Abdulhekim Yıldız‘ı makamında ziyaret etti. İlçede yapımı devam eden taşkın koruma inşaatı ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Bölge Müdürü, misafirperverlikleri için Belediye Başkanına teşekkür etti.

TAŞKIN KORUMA İNŞAATINDA İNCELEME

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve beraberindeki Bölge Müdür Yardımcısı Erol Taş, Proje ve İnşaat Şube Müdürü M. Fatih Ülger, 94. Şube Müdürü Zeki Erdem, teknik personeller, Arakonak Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Döner, AK Parti Solhan İlçe Başkanı ve Arakonak Eski Belediye Başkanı Nazmi Çalışan ile birlikte Bingöl-Solhan Arakonak Beldesi Taşkın Koruma İnşaatında incelemelerde bulundu. Yoğun rusubat taşınımına neden olmak suretiyle taşkın korumaların işlevini yapamaz hale gelmesini önleyecek yukarı havza önlemleri de yerinde incelenerek yapılacak çalışmalara karar verildi. 09.07.2021 tarihinde sözleşmesi imzalanarak yapımına başlanan Arakonak Beldesi Taşkın Koruma İnşaatı kapsamında; yukarı havzada tersip bentleri, kâgir taş duvar, yol geçiş menfezi, brit, yaya geçişleri ve korkuluk imalatı yapılacak ve 2021 yılı performans programında tamamlanması ön görülen iş yılsonuna kadar tamamlanarak hizmete alınacak.

DÜNDAR, HALİMEPINAR DERESİ TAŞKIN KORUMA İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Bingöl’de Yılanların Dansı Görüntülendi Bingöl’de Yılanların Dansı Görüntülendi

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve beraberindeki Bölge Müdür Yardımcısı Erol Taş, Proje ve İnşaat Şube Müdürü M. Fatih Ülger, 94. Şube Müdürü Zeki Erdem, teknik personeller, Solhan İlçesi Belediye Başkanımız Abdulhekim Yıldız, AK Parti Solhan İlçe Başkanı Nazmi Çalışan, Boğlan Mahalle Muhtarı ile birlikte Bingöl Solhan İlçe Merkezi Halimepınar Deresi Taşkın Koruma İnşaatında incelemelerde bulundu. Mevcut dere güzergâhının üzerinin kapatılması ve üzerine yapılar inşa edilmesinden dolayı işlevsiz hale gelen mevcut dere güzergahı yerine, Solhan Belediyesi tarafından teslim edilen güzergahta oluşturulan dere yatağı sayesinde ilçe merkezi taşkın zararlarından korunacak. Solhan Karayolu üzerinde Karayolları tarafından yapılacak enine geçiş sanat yapısı vasıtasıyla dere yatağına deşarj edilecek. 14.07.2021 tarihinde sözleşmesi imzalanarak yapımına başlanan Solhan İlçe Merkezi Halimepınar Deresi Taşkın Koruma İnşaatı kapsamında; kâgir duvar, betonarme duvar, menfezler, britler ile ferforje korkuluk imalatları yapılacaktır. Böylece ilçe merkezi taşkın zararlarına karşı daha emniyetli hale gelmiş olacaktır. 2021 yılı performans programında tamamlanması ön görülen iş, yılsonuna kadar tamamlanarak hizmete alınacak.

SERVİ GÖLETİ SULAMASI İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNULDU

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve beraberindeki Bölge Müdür Yardımcısı Erol Taş, Proje ve İnşaat Şube Müdürü M. Fatih Ülger, 94. Şube Müdürü Zeki Erdem, teknik personeller, 10.12.2020 tarihinde sözleşmesi imzalanarak, 2021 çalışma sezonunda yapımına başlanan Bingöl Genç Servi Göleti Sulaması İnşaatında incelemelerde bulundu.

Su kaynağı, ön yüzü membran kaplı kaya dolgu tipinde, temelden 42 metre yükseklikte ve 1,10 milyon m³ su biriktirme hacmine sahip yapımı tamamlanmış olan Bingöl Genç Servi Göleti olan sulama şebekesi ile 2.500 dekar tarım arazisi cazibeli basınçlı borulu sulama sistemiyle sulanması sağlanacak. 2021 yılı performans programında tamamlanması ön görülen iş yılsonuna kadar tamamlanarak hizmete alınacak.

KÖYLERDE TAŞKIN KORUMA İNŞAATI

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve beraberindeki Bölge Müdür Yardımcısı Erol Taş, Proje ve İnşaat Şube Müdürü M. Fatih Ülger, 94. Şube Müdürü Zeki Erdem, teknik personeller, Bingöl Genç Meşedalı Ardıçdibi ve Sürekli Köyleri Taşkın Koruma İnşaatında incelemelerde bulundu. 2021 yılı performans programında tamamlanması ön görülen iş yılsonuna kadar tamamlanarak hizmete alınacak. HABER MERKEZİ