Meteorolojiden Elazığ için sıcaklık uyarısı Meteorolojiden Elazığ için sıcaklık uyarısı

2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesi sebebiyle, Diyarbakır’da ilk ve ortaöğretim kurumlarında 483 bin 445 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

2023 - 2024 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte merkez Yenişehir ilçesindeki Mehmetçik İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene Vali Ali İhsan Su, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı, öğrenci ve velileri katıldı. Öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Vali Ali İhsan Su ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, ardından sınıflarda öğrencilerle bir araya gelerek karnelerini ve hediyelerini takdim etti.

Törenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Ali İhsan Su, “İnşallah şimdi yaz tatiline girmiş olacağız. Tabi tatil demek boş durmak demek değildir. Çocuklarımız kendilerini geliştirecek aktiviteleri yapacaklar. Bu yaz tatilinde öğrenciler kitap okuyarak, diğer spor aktivitelerini yaparak, dinlenerek hem tatil yapmak hem de kendilerini eksik kaldığı noktalarda da geliştirerek yeni eğitim öğretim yılına hazırlamış olacaklar” dedi.

Kaynak: iha