Teknolojinin ve iletişimin giderek hız kazandığı bir dönemde olmamıza rağmen dijitalin nimetlerinden faydalanamayan Bingöl’ün Solhan İlçesi Arakonak Beldesi sakinleri yetkililere internet alt yapısı için seslendi.

Dijital çağı yaşadığımız bu günlerde 3 bin nüfusu olan Arakonak Beldesi sakinleri beldelerinde resmi kurumların dışında internet alt yapısının olmamasından dolayı mağdur olduklarını söyledi.

Belde halkı: “ Dijitalleşme süreci çok hızlı ilerliyor. Teknolojinin hızına yetişemiyoruz. Ama gelin görün ki öyle bir beldemiz var hala teknoloji ile tanışmamış. Beldemizde İnternet alt yapısının olmamasından dolayı ciddi mağduriyet yaşıyoruz.” dedi.

VALİ AHMET HAMDİ USTA’YA SESLENDİLER 

Yer Bilimleri Uzmanı Yeraltından Duyulan Ses İle İlgili Açıklama Yaptı Yer Bilimleri Uzmanı Yeraltından Duyulan Ses İle İlgili Açıklama Yaptı

Belde halkından Maruf Doğan, Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta’nın beldelerine internet alt yapısı için girişimde bulunmasını istedi. Doğan, “Sayın valimiz göreve başladıktan sonra bir çok girişimde bulunarak şehrin takdirini kazanmıştır. Bizlerde sayın valimize sesimizi duyurmak istiyoruz. Yıllardır internet alt yapısı için çalmadığımız kapı kalmadı. Son ve tek çaremiz sayın valimizi olarak görüyoruz. Sayın valimiz eğer bir girişimde bulunursa inanıyorum ki beldemize internet alt yapısı gelir ve bizler de teknolojinin nimetlerinden faydalanmış olacağız. Lütfen sayın valim sesimizi duyun” dedi.

Editör: MD MEDYA GROUP_