Kalacak yerleri olmadığı için konutlara giren aileler su olmadığı için her gün 15 dakikalık yol giderek, bidonlarla evlerine su çekiyorlar.

Haziran 2020’de meydana gelen deprem sonrasında, Karlıova genelinde hasarlı ve kerpiç evler ile ahırların yeniden inşa edilmesine başlandı. Ancak dört yıllık bir süre zarfında hala teslim edilmemiş olan bu konutlarda yaşamak zorunda kalan aileler su sorunu yaşıyor.

Mobbing İddiası: "Turistik Belde Siyasi Hırslara Kurban Edildi" Mobbing İddiası: "Turistik Belde Siyasi Hırslara Kurban Edildi"

Karlıova ilçesine bağlı Kargapazar köyünde yapılan deprem konutlarında su sorunu devam ediyor. Kalacak yerleri olmadığı için halen teslim edilmeyen konutlarda yaşamak zorunda kalan aileler kovalarla evlerine su çekiyorlar. Evin su ihtiyacını karşılamak için kovalarla yaklaşık 15 dakikalık yol gitmek zorunda kalan aileler bu soruna bir çözüm bulunmasını istiyorlar. Evlerin önünde konulan su bidonlarına elle, eşeklerle ve el arabası ile su depolayan aileler, sorunu çözümü için çalmadık kapı bırakmadıklarını dile getirdiler.

Daha önce Karlıova Belediyesinin kendilerine itfaiye aracı ile su getirdiklerini dile getiren aileler, “Gerçekten artık yetkililer bizi duysun görsünler, 10 -15 dakikalık yoldan elle su çekiyoruz. Biz hangi birine yetişelim, çocuklarımızı banyo mı yaptıralım, evimizin temizliğini mi, bu sıcakta su mu taşıyalım bilemiyoruz. Gerçekten çok ama çok zor durumdayız, eski çağda olduğu gibi su çekiyoruz. İlgili kurum Valilik mi, Kaymakamlık mı, kimse bize bir çözüm yolu bulsunlar. Geçtiğimiz yıllarda evet su veriliyordu ama köy sorunlarından dolayı iptal oldu. Allah rızası için artık sesimizi duysunlar” dediler.  (Haber Merkezi)

Karlıova-3

Editör: MD MEDYA GROUP_