Celali Aşireti Celaliler Derneği İstanbul Pendik’te kuruldu .İl başkanlığını aynı zamanda Genel Başkan olan Sertaç Açık’ın yaptığı Celali Aşireti  İstanbul Celaliler Derneği açılışına Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, başkan yardımcısı Atakan Yüce, Sipki Der Genel Başkanı Menderes Öztürk,  Celaliler Derneği İzmir Başkanı Şükrü Aynas ,Manisa başkanı Ali Sürgit, Aydın başkanı Vedat Kıyak, Adana ilini temsilen gelen Erdal Çetin, Lüleburgaz başkanı Mustafa Ebinç, Bursa başkanı Kenan Aykalkan, Van başkanı Serhat İlikler, Didim başkanı Orhan Sökmen, Diyarbakır başkanı Kemal Kurtboğan, Doğubetazıt başkanı Nuri Yıldız, Konya başkanı Şeref Hansu ve il yönetimleri Celali Derneği Avrupa Temsilcisi Yıdıray Altunbey Kaynarca Erzurumlular Derneği Başkanı Mehdi Kaya, Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı İstanbul İl Başkanı Bahattin Kaya, Esenyurt Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Cesim Erdoğan ile birlikte çok sayıda kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları dernekler ve meslek odaları kuruluşları, siyasetçiler ve iş dünyasından çok sayıda  katılım gerçekleşti.

ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN

Celali Aşireti ve Celaliler İstanbul Derneği Başkanı Sertaç Açık yaptığı açıklamada açılışa gelen ve gelemeyen herkese sonsuz teşekkürlerini ileterek “Akrabasız insanlar ordusuz padişaha benzerler. Birlik ve beraberliğimiz her zaman daim olsun inşallah. Rabbim bizleri mahcup eylemesin. Dayanışma kaynaşma ve sevgi-saygı odaklı paylaşma noktasında Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi. Celali  aşireti  İran, Türkiye ve Rusya üçgenindeki Aras Nehri arasındaki Ararat dağları ile Maku ilçesindeki Kalini tarafındaki Sukar arasında ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu ve doğu bölgelerinde yaşarlar. Erzurum, Kars, Ağrı, Muş Malazgirt ve Van’da oldukça sayıları fazladır.

İlik Nakli Bekleyen Çınar Eymen İçin Öğrenciler Etkinlik Düzenledi İlik Nakli Bekleyen Çınar Eymen İçin Öğrenciler Etkinlik Düzenledi

Editör: MD MEDYA GROUP_