Yeniden Refah Partisi Bingöl Milletvekili Adayları Solhan İlçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Solhan Programında, Yeniden Refah Partisi Milletvekili Adayları ve İl Yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Yeniden Refah Partisi Bingöl 1’inci sıra Milletvekili Adayı Ziya Buyankara, Bingöl’ün sorunlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Bingöl’ün sosyo-ekonomik açıdan Türkiye’de son sırada olduğuna dikkat çeken Buyankara;

“Bingöl’ümüz resmi verilere göre ülkenin 81 ili arasında sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyesi açısından son sıralardadır. Verilere yansıyan bu durum gözle görülür bir şekilde, eğitimde, sağlıkta, ekonomide, tarımda ve diğer tüm sektörlerde kendini göstermektedir. Milletimiz ekmeğe muhtaç hale gelmiş ve ağır ekonomik koşullar içerisinde hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır. Olumsuz hayat koşulları ve işsizlik nedeniyle Gençlerin büyük bir çoğunluğu yurt dışına gitmiş ya da gitmeye çalışmaktadır. Bazı rakamlar duyuyorum 30 bin-40 bin bunlar ne kadar doğru bilmiyorum. Dışarıya giden bu gençler gittikleri yerlerde mülteci durumuna düşmekte, kamplarda, kötü hayat koşullarında yaşamını sürdürmektedir. Çok azı, özlemini çektiği insani hayat standartlarına, zorlu mücadelelerle girebilmektedir. İnsanımıza bu acıları yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur ve olmamalıdır. Niçin bizler burada, üzerinde doğup büyüdüğümüz bu topraklarda, ana vatanımızda, özlemini çektiğimiz müreffeh bir hayata ulaşmayalım?” dedi. 

Buyankara, açıklamalarının devamında şöyle konuştu:

“Başta gençlerimiz olmak üzere içinde bulunduğumuz bu sorunlar yumağı her vatandaşımızı üzdüğü gibi beni de derinden üzmektedir. Ancak bu durum kader değil, birilerinin bize reva gördüğü bir sonuçtur. Siyasetçi, bürokrat ve müteahhit üçgeninde sürdürülen kirli ilişkiler kaynakların doğru planlanmasını ve adil dağıtımını engellemektedir. Maalesef ilimize gelen hizmetler kişilerin oy verdiği partiye göre şekillenmektedir. Nihayetinde, yaşadığımız sorunlar bütün bunların etkisiyle her geçen gün büyümüş ve müşkül bir hal almıştır. Ancak çözülemez bir durumda değildir. Ben de bu gidişata dur demek ve dürüst bir yönetim ortaya koymak amacıyla aday oldum ve karşınıza çıktım. Bürokrasideki deneyimlerime ve uzun süreli yöneticilik tecrübeme dayalı olarak memleketimle ilgili tespit ettiğim bu sorunlara çözüm bulmayı amaçladım.”

BUYANKARA: BARAJ SORUNUMUZ YOK

Cumhur İttifakında yer aldıklarından dolayı baraj sorunlarının olmadığına değinen Buyankara, “Biz dürüst bir şekilde ilin sorunlarını tespit etmek ve seçildiğimiz zaman bunlara yönelik getireceğimiz çözümleri düşünürken, öyle anlaşılıyor ki birileri boş durmayarak alicengiz oyunlarıyla düzenlerinin devam etmesini istemektedir. Çünkü onlar biliyorlar ki biz seçildiğimiz takdirde düzenleri bozulacak ve yaptıkları yolsuzlukların üzerine gidilecektir. Partimiz, geçmişi güzelliklerle dolu, düsturu hizmet ve davası hak ve hakikat olan Yeniden Refah Partisidir. Rahmetli Erbakan hocamızın izinden ve yolundan onun manevi önderliğinden gitmeye çalışıyoruz. Biz parti olarak cumhur ittifakında yer almaktayız. O yüzden herhangi bir baraj sorunumuz yoktur.”şeklinde konuştu.

“KİMSENİN CEBİNDE GÖZÜMÜZ OLMADI”

“Bugüne kadar hiçbir menfaat gözetmedik kimsenin cebinde Gözümüz olmadı. Bundan sonra da olmayacak inşallah. Yaptığımız idarecilik çalışmaları boyunca sürekli hakkaniyetten yana taraf olduk. Mazlumu zalime ezdirmedik, bundan sonraki tutumumuz da aynı şekilde devam edecektir. Politika yapmaktaki amacımız hem siyasete bir seviye kazandırmak hem de kaynakların Adil dağıtımını, bölüşümünü sağlamaktır. Bir kesimin değil her kesimin temsiliyetiamacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisinde yer alacağıma hiç şüpheniz olmasın. Siyaset kurumu, ona layık olmayanlara hiçbir şekilde teslim edilmemesi gereken çok önemli ve etkili bir mekanizmadır. Ülke yönetiminde yer almak, politika üretmek, kaynakları planlamak, bu kaynakları yönetecek olan kişileri, idarecileri atamak siyasetçinin görevleri arasındadır. Bu kadar büyük bir güç ehil olmayan insanların eline verilemez. Kötü niyetli insanların eline düştüğünde onlar sadece kendilerini ve çevrelerini ihya etmek için uğraşmakta ve dürüst insanların siyasetten soğumasına neden olmaktadır. Tüm bunlardan dolayı halk, özellikle yerelde siyasetle uğraşanları benimsememektedir. İnşallah hep birlikte Bingöl siyasetindeki tıkanmayı aşacağız ve hep birlikte memleketimizin gelişmesine kalkınmasına katkıda bulunacağız. Dolayısıyla desteğiniz çok önemli ve her bir oyun büyük bir kıymeti vardır. Hiçbir şey değişmez diye düşünmeyin, umudunuzu yitirmeyin sandığa gidin ve oy verin. 25 yıldır hep aynı insanları seçiyoruz, O yüzden hiçbir şey değişmiyor. Ama bizi seçerseniz değişim için bir umudunuz olacaktır. Tek başına bu umuda tutunmak, bu umudu yeşertmek bile bizi seçmeniz içini yeterli bir sebeptir.”

“PROBLEMLERİ BİRER BİRER ÇÖZECEĞİZ”

“Ben bu anlamda verdiğiniz oyları gerektiği gibi hakkıyla temsil edeceğime söz veriyorum. Diyeceksiniz ki daha önce de sözler verildi ama tutulmadı. O zaman bende diyorum ki aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Bizim geçmişimize bakın bide daha önce size söz verenlerin geçmişine, mal varlıklarına bakın. Onların Karun gibi zengin olduklarını görmüyor musunuz? Bizim de elimize fırsatlar geçti istesek, harama bulaşsak biz de zengin olurduk. Ama Cenab-ı Allah bizi korudu ve bugüne kadar elimiz, yetim malına, fakir malına, halkın malına yani devlet hazinesine uzanmadı. Bundan sonrada uzanmaz inşallah. Eğer Allah nasip eder ve seçilirsek, tüm gayretimizle; şehrimizde yok olmaya yüz tutmuş olan hak, adalet ve liyakat kavramlarını sonuna kadar el üstünde tutup işleterek, birikmiş olan problemleri birer birer çözeceğiz. Bu amaçla gece gündüz demeden büyük bir azim ve kararlılıkla çalışacak ve hiçbir vatandaşımız arasında ayrım gözetmeksizin hizmet edeceğiz inşallah.”

Editör: MD MEDYA GROUP_