14 Mayıs 28’inci dönem milletvekilliği seçim çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Milletvekili adayı Hasan Kızılboğa, Yedisu ve Karlıova ilçesinde esnaf ile vatandaşları ziyaret edip taleplerini dinledi.

İlk olarak Yedisu ilçesine giden Kızılboğa, 2020 yılında meydana gelen depremden dolayı vatandaşların halen mağduriyet yaşadığını söyledi.

3 yıldır işlerin hızlı yürütülmediğini aktaran Kızılboğa, konuyu gerekli mercilere taşıyacağını bildirdi.

Daha sonra Karlıova ilçesinde esnaf ile vatandaşlarla bir araya gelen Kızılboğa, bölge insanının mağdur edildiğini söyledi.

Kızılboğa; “Sizin bir evladınız, kardeşiniz olarak bu yola çıktım. Bize inanan siz değerli arkadaşlarımızdan, genel merkezimizden, genel başkanımızdan, beraber yol yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Bu desteklerle biz bu noktaya geldik. Genel başkanımız rant gruplarına müsaade etmedi, İYİ Parti’yi onlara yedirmedi. Birkaç kişinin çıkarını korumak için vekilliğe talip değilim. Bu bölgenin insanları mağdur edilmiş, hizmet alamamış. Yol, su, elektrik lütuf gibi sunuluyor. Bunlar devletin asli görevidir, lütuf değildir. Diyorlar ki biz gidersek yardımlar kesilir. Yardımlar kesilmez. Her vatandaş devletin evladıdır, bakmakla yükümlüdür devlet. İnsanları kuyruklara muhtaç etmeyeceğiz. İYİ Parti iktidarında göreceksiniz ki vatandaşımız daha bir kıymetli olacak” şeklinde konuştu.

Milletvekili adayı Kızılboğa, kendisine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

Editör: MD MEDYA GROUP_