Din Öğretimi Şubesi tarafından düzenlenen "Genç Nida Kız Öğrenciler  Kur'an-ı Kerim'i  Güzel Okuma Yarışması" Bingöl  Merkez  İmam Hatip Ortaokulu koordinesinde 8 Aralık Cuma günü Borsa İstanbul Mustafa Kemal Paşa İlkokulu konferans salonunda gerçekleştirildi. Yarışma keyifli  ve  bir  o kadar heyecanlı bir ortamda gerçekleştirildi.
Yarışma jürisinin değerlendirmesi sonucu dereceye giren okullar belirlendi. Buna göre;
 
Birinci, Bingöl Merkez İmam Hatip Ortaokulu  öğrencisi Şeyma  Bayar oldu ve ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel'den  aldı.
 
İkinci, Solhan Yeşilova  İmam Hatip Ortaokulu  öğrencisi Elifnur Yıldız oldu ve ödülünü İl  Milli  Eğitim  Müdür  Yardımcısı  Abdulhaluk  Çakan'dan aldı.
 
Üçüncü, 15 Temmuz  Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi  Hatice  Kübra  Göker oldu ve ödülünü ÖNDER  Başkanı Sadullah Arpa'dan aldı.
 
Kapanış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel, Kur'an-ı Kerim'i okuma sevgisinin erken yaşlarda başlaması gerektiğini, bu kapsamda bu tür etkinliklerin bu amaca hizmet ettiğini ifade etti. Yarışmanın amacının sıralama oluşturmak olmadığını, her öğrencinin gönlümüzde birinci olduğunu  sözlerine ekleyen Özel, öğrencilerin hazırlanmasında emeği geçen danışman öğretmen ve velilerine teşekkür edip bu tür yarışmaların devamının faydalı olacağını dile getirdi. 

Bingöl’de Kur'an-I Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı Bingöl’de Kur'an-I Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Son olarak Her yıl bu organizasyonu gerçekleştiren Merkez İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Vahdettin Çifçi’ye teşekkür etti.

Editör: MD MEDYA GROUP_