Bingöl Merkez Kültür Mahallesinde 151 dönümlük alan, 2011 yılında belediye meclisi kararıyla kentsel dönüşüm alanı ilan edilirken, 2016 yılı itibariyle konutların elektrik ve suları kesilerek, kentsel dönüşüm projesi fiilen başlatıldı. 2016 yılından beridir konutlarının yapılmasını bekleyen hak sahipleri, geçtiğimiz pazartesi günü Bingöl Belediyesine giderek belediye başkanı Erdal Arıkan ile görüşmek istedi. Çarşamba gününe randevu verilmesi üzerine kadınlar bir kez daha belediyeye giderek, belediye başkanı Erdal Arıkan ile görüştü. Kadınlar yıllardır yaşadıkları mağduriyetleri, bugüne kadar verilen sözlerin tutulmadığını anlatırken, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, konutların pazartesi günü itibariyle hak sahiplerine verilmeye başlanacağını belirtti.

“EV SAHİPLERİ İLE SORUN YAŞIYORUZ”

Arıkan ile görüşmelerini gazetemize anlatan kentsel dönüşüm mağduru kadınlar, “Biz yıllardır kültür Mahallesinde uygulanan kentsel dönüşüm projesi nedeniyle mağdur edildik. Kiralarımız ödenmediği için cebimizden yüksek kiralar ödemek zorunda kalıyoruz. Ev sahipleriyle sürekli sorunlar yaşıyoruz. Mağduriyetimizin giderilmesi için Belediye Başkanımı Erdal Arıkan ile görüştük” dediler.

Okulu bırakan çocuklar altın işleyerek sanatı öğreniyor Okulu bırakan çocuklar altın işleyerek sanatı öğreniyor

ARIKAN SÖZ VERDİ

Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ın, konutların pazartesi günü itibariyle hak sahiplerine verilmeye başlanacağı yönünde söz verdiğini belirten kadınlar, “Erdal bey bizlere söz verdi, konutların 7’inci adadan başlamak üzere hak sahiplerine verilmeye başlanacağını, anahtar dağıtımlarının peyderpey yapılacağını söyledi. Pazartesi günü itibariyle konutlarımızın teslim edilmesini bekliyoruz” dediler. (Bingöl Kenthaber)

Editör: MD MEDYA GROUP_