Denizlerde av yasağı başladı. Balık av yasağı 15 Nisan 2024 Pazartesi günü başlarken; denizlerde; büyük kayıklar, gırgırlar ve troller ile balık avlanılamayacak. Av sezonu 1 Eylül’de sona erecek.

İÇ SULARDA BALIK AVI YASAĞI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

“5/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ve 5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığı Düzenleyen Tebliğlere göre; 2023 Yılı Su Ürünleri Avlanma Yasağı 01 Nisan 2024 tarihinde başlayıp 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecektir. 1 Nisan-30 Haziran 2024 tarihleri arasında; avlanılması yasak olan su ürünlerinin satışı, nakli ve imalatta kullanılması da yasaktır. Aksine hareket edenler hakkında 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu hükümlerine göre yasal işlem yapılacaktır.

MHP Merkez İlçe Başkanlığı İstişare Toplantısı Düzenledi MHP Merkez İlçe Başkanlığı İstişare Toplantısı Düzenledi

İlimiz su ürünleri avlak sahalarında İl Müdürlüğümüz su ürünleri denetim ekipleri tarafından yürütülmekte olan kontrol faaliyetleri av yasağı süresinde de artarak devam edecektir. Ticari ve amatör su ürünleri avcılığı yapan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için su ürünleri av yasaklarına uymaları hem kendi menfaatleri hem de su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşımaktadır.” denildi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_