Bingöl Üniversitesi, uluslararası iş birliklerini genişletme çalışmalarına devam ediyor. Uluslararası arenada iş birliklerini genişletme çalışmaları kapsamında Nisan Ayı içerisinde Avrupa’nın en büyük ve İtalya’nın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilen Roma La Sapienza Üniversitesi ile Üniversitemiz arasında bazı alanlarda iş birliği anlaşması yapıldı.

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, beraberinde rektör yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan ve Erasmus Koordinatörü Doç. Dr. Ahmet Kayıntu ile birlikte Üniversitenin uluslararası iş birliklerini genişletme çalışmaları kapsamında İtalya'nın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilen, dünya üniversiteleri sıralamasında 134. sırada (QS 2024) bulunan, 200 bine yakın öğrencisi ile Avrupa'nın en büyük üniversitesi olan Roma La Sapienza Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında Bingöl Üniversitesi ile Roma La Sapienza Üniversitesi arasında Erasmus öğrenci ve personel değişimi, staj hareketliliği ile proje çalışmaları konularında iş birliğinin genişletilmesi konusunda görüşmeler yapıldı. Yapılan görüşmeler sonucunda iki üniversite arasında iş birliği anlaşması yapıldı.

Bingöl’de Sosyal Güvenlik Haftası Etkinlikleri Başlıyor Bingöl’de Sosyal Güvenlik Haftası Etkinlikleri Başlıyor

“İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI YURTDIŞINA GİDECEK ÖĞRENCİLERİMİZE ÖNEMLİ KATKILAR SUNACAK”

Yapılan görüşmeler sonucunda yapılan işbirliği anlaşması ile ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Çapak, şu değerlendirmelerde bulundu: “Dünyanın en prestijli üniversitelerinden olan, pek çok Nobel ödüllü akademisyeni yetiştiren, nitelikli eğitimi, fiziksel alt yapısı ve uygulama alanları ile Avrupa'nın en önemli araştırma merkezlerinden biri niteliğinde olan Roma La Sapienza Üniversitesi ile yapılan işbirliği çalışmaları hem personelimize hem de Erasmus öğrenci hareketliliği kapsamında yurt dışına gidecek öğrencilerimize önemli katkılar sağlayacak”. 

Editör: MD MEDYA GROUP_