Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, Başkan Yardımcısı Ömer Şanlı ve Cemiyet Sekreteri Ali Yıldırım, Bingöl Devlet Hastanesi Başhekemi Uzm. Dr. Samet Tatlı’ya iadeyi ziyaret gerçekleştirdi.

Basın mensuplarını odasında ağırlayan Başhekim Uzm. Dr. Samet Tatlı,  hastanenin genel işleyişi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

“GAZETECİLER ŞEHRİN GELİŞİMİNDE ÖNEMLİ BİR KONUMA SAHİP”

Yerel basının bir şehirdeki en önemli dinamiklerden biri olduğunu belirten Başhekim Tatlı, “Yerel basınımız bizim için çok kıymetlidir. Şehrin gelişiminde önemli bir konuma sahip dinamiklerden biridir. Yerel basınımızın gördüğü, aktardığı her şey ile yakinen ilgilenmeye çalışıyoruz. Bu görüşmemizde de bundan sonraki süreçte vatandaşlarımızın daha kaliteli sağlık hizmeti alması konusunda nasıl ortak bir çalışma yürütebiliriz onları değerlendirdik. Bizleri ziyaret ederek onurlandıran Bingöl’deki yerel ve ulusal basının temsilcileri olan Bingöl Gazeteciler Cemiyetimizin sağlık alanındaki görüşleri bizler için çok kıymetlidir. Kendilerinin şehrimizin gelişimine gerçek gazetecilik kimliği ile senelerdir katkı sundukları aşikardır. Biz de kurum olarak kendilerini önce ziyaret ettik sonra da burada ağırlayıp artısıyla eksisiyle tüm çalışma sistemimizi anlattık. İlerleyen günlerde koordinasyonlu bir şekilde çalışarak sağlık kalitesini yükseltmek için atacağımız her adımda, halkın nabzını tutan değerli gazetecilerimizin fikir ve görüşlerini de alacağız. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“HASTANEDE METREKAREYE 3-5 İNSAN DÜŞMESİ DOĞRU DEĞİL”

Bingöl Masa Tenisi Müsabakaları Sonuçlandı. Bingöl Masa Tenisi Müsabakaları Sonuçlandı.

Hastane binasının fizik koşullarının çok yetersiz olduğunu vurgulayan Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, “Bugün hastanemize yaşanan sıkıntıları yerinde görmek için geldik. Başhekimimiz hastanede yaptıkları dönüşümleri ve çalışmaları bizlere anlattı. Kendilerine teşekkür ederim. Kısıtlı imkanlarla koridorların odalara dönüştürülmesi ve hastanenin bazı koridorlarının imkansızlıklardan dolayı depo olarak kullanılması gerçekten kabul edilemez. Bingöl halkının en temel haklarından biri olan tedavi olma hakkı imkansızlıklar veya yanlış programlanma nedeniyle keşmekeşe dönmesini doğru bulmuyoruz. Bir an önce yeni planlamalar yapılıp Bingöl halkının çektiği bu sıkıntılara son verilmesi gerekiyor. Hastanede metrekareye 3-5 insanın düşmesi doğru değil. Yeni hastane binasının hızlandırılması veya prefabrik yapılarla bu yaşanan sorunlar çözülmelidir. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin Devlet Hastanesi ile birleşmesi ile hastane hizmet veremez durumda. Allah korusun bir deprem veya pandemi de bu hastane vatandaşlara nasıl hizmet edecek. Defalarca hastanede numara bulamamaktan dolayı bizlere şikayet geldi. Bizler bunları yerinde

görmek istedik. Fiziki şartlar gerçekten zorlanmış kapasitenin üstüne çıkılmış, buda gösteriyor ki ek yapılar olmadan Bingöl Devlet Hastanesi sorunları çözmeyecek ve vatandaş istediği kaliteli tedaviyi Bingöl’de bulamayacaktır. En kısa sürede yeni yapılar yapılarak Bingöl'ün bu kangren olmuş yarası çözülmelidir” şeklinde konuştu.

Gazetecilere hastaneyi dolaştıran Başhekim Tatlı ve beraberindeki heyet; hangi katta hangi birimler ne tür hizmetler veriyor, aksayan hizmetler nelerdir, aksaklıkların temel sebepleri nelerdir, vatandaşa yansıması nasıldır, çözümü için neler yapılması gereklidir gibi konuların tamamında bilgi alışverişinde bulundular. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_