AK Parti Bingöl Milletvekili Adayları Bingöl’e gelip Seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı. Açılışta istenilen kalabalığa ulaşamamarının nedeni olarak aday belirlemede bölgesel dağılımda adil davranılmadığına işaret edildi. 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl Milletvekili Adayları Feyzi Berdibek, Zeki Korkutata ve Furkan Ufuk Coşkun, öğlen saatlerinde tarifeli uçakla Bingöl'e gelip seçim koordinasyon merkezini açtılar.  

Havalimanında karşılanan ve şehir merkezine gelen adaylar, Eski İl Özel idaresi alanındaki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı tüm ilçelerden gelen  partililerin katılımıyla gerçekleşti.

İSTENİLEN KALABALIĞA ULAŞILAMADI

AK Partinin geçtiğimiz seçim dönemlerinde  Skm açılışları coşkulu kalabalığa sahne olurken bu dönem tüm ilçelerden gelen partililere rağmen beklenen kalabalık yakalanmadı.  Konu ile ilgili yorumlarda bulunan vatandaşlar; “Zeki Korkutata’nın aday adaylığı başvurusu sırasında toplanan kalabalık ile skm açılışındaki kalabalığın neredeyse aynı olduğunu gördük. Yani Bingöl’de bir tepkinin varlığı ciddi derecede hissediliyordu.” dedi. 

“SANDIK BAŞINDA VİCDANLARININ SESİNE KULAK VERİLECEK”

Gerek dış politikadaki kararlılığı gerekse iç politikadaki başarılarıyla dikkat çeken Türkiye'nin savunma sanayindeki atılımlarıyla yeni bir güç olduğunu aktaran adaylar; “AK Parti iktidarı hizmetin partisidir, gelişimin sembolüdür. Türkiye'yi şahlandıran AK Parti iktidarı, Bingöl'ün gelişiminin de mimarıdır.  İnanıyoruz ki, halkımız sandık başında vicdanının sesine kulak verecek ve bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti'ye oy vererek yeni bir rekora imza atacaktır. Türkiye kritik bir seçimin arifesinde. Ya her yönüyle ülkeyi kalkındıran, dünyada saygın bir lider olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve idaresindeki AK Parti iktidarıyla yola devam edilecek, ya da hizmetten yana bir vaadi bulunmayan, her türlü algı ve iftirayla süreci yönetmeye çalışan millet ittifakına oy verilip ülkenin geleceği emperyalizme emanet edilecek” dediler.

İTTİFAK PAYDAŞI PARTİLERE ZİYARET

Konuşmaların ardından Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılış kurdelesini kesen adaylar, daha sonra Cumhur İttifakı'nın paydaşı partileri de ziyaret edip tebriklerini iletip başarı ilkelerini aktardılar.

İlk olarak aynı alanda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seçim Koordinasyon Merkezi'ne giden adaylar ve beraberindekiler, burada MHP adayları ve parti il başkanıyla bir araya gelip bir süre sohbet ettiler ve toplanan kalabalığa da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en güçlü şekilde destek istediler.

Daha sonra hemen ilerideki Yeniden Refah Partisi Seçim Koordinasyon Merkezi'ne gidip adaylarla bir araya gelen AK Parti heyeti, bir süre sohbet ettikten sonra tebrik ve başarı dileklerini iletip HÜDAPAR İl Başkanlığı'na geçtiler.

HÜDAPAR İl Başkanı ve yönetimi tarafından karşılanan AK Parti heyeti, burada da seçim sürecine dair değerlendirmelerini paylaşıp Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti listelerine verilecek desteğin önemi üzerine konuştular.

Buradan ayrılan AK Parti adayları ve beraberindekiler, esnaf ziyaretlerine başladılar.