İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, Milli Eğitim Bakanlığının kullanılmayan köy okulu binaları, köy yaşam merkezleri projesi kapsamında bakım ve onarım çalışmaları devam eden Merkez Yaygınçayır köyü İlkokulunu ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

İl Milli Eğitim Müdürü  Yücel; “Kullanılmayan köy okulu binalarımız, Bakanlığımızın köy yaşam merkezleri projesiyle İlimizde ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane; matematik, doğa, bilim ve tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülüyor. Köy yaşam merkezleri, öğrencilerimizin ve köy halkının hizmetine sunuluyor.” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel; “Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda  Müdürlük olarak kullanılmayan köy okulu binalarımızın tespitini yaparak gerekli çalışmaları başlattık. Bu bağlamda Köy Yaşam Merkezi projesi kapsamında bugün bakım ve onarım çalışmaları devam eden Merkez Yaygınçayır köyümüzde incelemelerde bulunduk. Bakım ve onarım çalışmaları bittikten sonra okulumuz öğrenci ve köy halkımızın hizmetine sunulacaktır.” dedi. HABER MERKEZİ