Bingöl’ün Yedisu ilçesinde çiftçilerin yaz aylarında yaylaya ulaşımlarını kolaylaştıracak olan yayla yollarının yapım çalışmalarında sona gelindi.

Bingöl’ün Yedisu İlçesinde çalışmaları devam eden ve çiftçilerin yaz aylarında yaylaya ulaşımlarını kolaylaştıracak olan yayla yollarının yapım çalışmalarında sona gelindi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, İlçeye bağlı Gelinpertek Köyü yayla yolunun tamamlanması ile bu dönemki yayla yolu çalışmalarının sona ereceği bildirildi. Kaymakam Mehmet Kaya, çalışmaları yerinde inceleyerek, köy muhtarı ve yaylacı vatandaşlar ile bir araya gelerek açılan yayla yollarının ilçe çiftçilerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

KAYMAKAM’DAN AİLE ZİYARETLERİ

Heyelan Nedeniyle Kapanan Yol Ulaşıma Açıldı Heyelan Nedeniyle Kapanan Yol Ulaşıma Açıldı

Kaymakam Mehmet Kaya, eşi İhsaniye Kaya ile birlikte ilçede yaşayan yaşlı, engelli ve şehit ailelerine ziyaretlere başladı. İlçe sakinlerini evlerinde ziyaret ederek durumlarını yakından izleyen Kaymakam Kaya, ailelerin ihtiyaçlarını gözlemleyip taleplerini alarak imkanlar doğrultusunda gereğini yapacaklarını söyledi. HABER MERKEZİ