Bingöl Tarım ve Orman Müdürlüğü web sayfasında yayımlanan duyuruya göre Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında kırsal kesimdeki yatırımcılar için destek başvuruları başladı. Yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği sağlanacak.

Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Ne Zaman? Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Ne Zaman?

Söz konusu Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında, yeni tesislerin yapımı, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması, faal olan mevcut tesislerin kapasite artırımı ile teknoloji yenileme ve/veya modernizasyonunu kapsayan projelere hibe desteği sağlanacak. Kırsal Kalkınma Destekleri yatırım konuları şunlar; Tarımsal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar. Yenilenebilir enerji kaynakları kullanımına yönelik yatırımlar, Su ürünleri yetiştiriciliğine yönelik yatırımlar ve Hayvansal ve bitkisel orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar.

Başvurular;  03 Ocak 2023 –19 Şubat 2024 tarihleri arasında  https://hibedestek.tarimorman.gov.tr/Tarim/onlinebasvuru.aspx?tip=3 ​ web adresi üzerinden yapılacak.

Editör: MD MEDYA GROUP_