Verginin geleceğimizin teminatı olduğunu belirten Bingöl İl Defterdarı Özgür Yılmaz, hafta süresince vergi bilincinin oluşturulması ve mükellef-idare ilişkisinin uyumlu hale getirilmesine yönelik çeşitli etkinlikler düzenleneceğini söyledi. Vergi Haftası

Bingöl İl Defterdarı Özgür Yılmaz, Vergi Haftası münasebetiyle yaptığı basın açıklamasında hafta süresince vergi bilincinin oluşturulması ve mükellef-idare ilişkisinin uyumlu hale getirilmesine yönelik çeşitli etkinlikler düzenleneceğini bildirdi.

Vergi Haftası Dolayısıyla 23 Şubat-1 Mart Tarihleri Arasında Bir Dizi Etkinlikler Düzenlenecek”

Defterdar Yılmaz açıklamasında, kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiye gönüllü uyumun sağlanması, yarının mükellefleri ve geleceğin yöneticileri olacak çocuklarda sağlıklı bir vergi bilinci oluşturulması ve mükellef-idare ilişkilerinin uyumlu hale getirilmesi amacıyla geleneksel olarak kutlanan Vergi Haftası dolayısıyla 23 Şubat-1 Mart tarihleri arasında bir dizi etkinlikler düzenleneceğini bildirdi.

“Vergi Bilincinin Geliştirilmesine Çocuklara Yönelik Seminerler Düzenlenecek”

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında vergi rekortmenleri ve vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren mükelleflerin ziyaret edileceğini belirten Defterdar Yılmaz, vergi bilincinin geliştirilmesine çocuklara yönelik seminerler düzenlenerek çeşitli hediyeler verileceğini ve Defterdarlık personelinin motivasyonunun artırılmasına yönelik çeşitli etkinlikler yapılacağını ifade etti.

Vergi, Vatandaşlık Gereğidir.”

Yılmaz, açıklamasında “Unutulmamalıdır ki vergi, mükelleflerden kamu hizmetlerinin görülebilmesi için tahsil edilen en önemli kamu geliridir. Vergi, vatandaşlık gereğidir. Toplumu oluşturan bireyler için bir ödevdir. Vergi, geleceğimizin teminatıdır. Ülkelerin kalkınması, daha müreffeh bir hale gelmesi ancak vergi ödevinin eksiksiz yerine getirilmesi ile mümkündür” ifadelerini kullandı.